Oreon

Exkurze v Plzeňském Prazdroji


Exkurze v Plzeňském Prazdroji

Exkurze v Plzeňském Prazdroji [p172]

Dnes se podíváme do největšího pivovaru v republice, ano do pivovaru, kde se zrodil l.p. 1842 nový typ piva. Exkurzi členů Sdružení přátel piva v pivovaru Plzeň společnosti Plzeňský Prazdroj a.s. provázel p. Václav Berka, obchodní sládek společnosti.


Zdroj videa: Google Video | Autor: Petr Pavlas

Já vím, že představitelé PPas či ČSPaS s námi moc nemluví, ale dovolte, abych tlumočil panu Berkovi tuto otázku: "Nevadí Vám, že se pojem pilsener dnes celosvětově používá pro všechna nejpodřadnější piva bez chuti vyráběná infusí a naředěná HGB, takže jsou naprosto bez chuti a nevybízejí k dalšímu napití? A neobáváte se, že stejně dopadne i označení České pivo, jen s tím rozdílem, že bude vyrobeno na našem území?"


Zdroj videa: YouTube.com | Vložil: ZomgAllUnavailable

Tento propagační film byl v dubnu zkrácen v důsledku zprovoznění nové prohlídkové trasy, takže dnes netrvá ani celou minutu. Z let minulých možná pamatujete úvodní film o historii Plzeňského Prazdroje, tento byl nedavno zcela vypuštěn a namísto obou filmů můžete zhlédnout moderní multimediální projekci na otočeném podiu, ve které jsou zkombinované střihy z obou dřívějších filmů. Záběry z této projekce můžete vidět na začátku posledního z dnešních videí.

Další video z exkurze plzeňským pivovarem je od uživatele huspek.z a já jen budu citovat z jeho popisku k videu: "Desátého desátý jsme jeli do Prahy podívat se na letiště (kdo? náš Sbor dobrovolných hasičů Loučim plus další hasiči z okolních vesnic). Cestou zpátky jsme si vyjednali taky exkurzi v Plzeňském Prazdroji. Klip končí v lahvárně, potom následovala prohlídka varny a sklepů - odtamtud bohužel záběry nejsou, protože v lahvárně došla (den předem důkladně nabitá) baterie... K mání jsou pouze fotky na této adrese. Tak se pojďme podívat alespoň na kousek videa..."


Zdroj: Stream.cz | Autor: huspek.z

Ještě se podívejme na exkurzi v angličtině...

Zdroj: YouTube.com | Autor: uglyrin


[Richard Chodora] [Zobrazeno 8345x] [14. listopad 2008]
[Chyba 404 - Nenalezeno] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hroch

neděle, 16. listopad 2008
16:11

hroch

to Petr Žalio:
Za komunistů bylo pivo méně prokvašené a není to jen dobou ležení, ale hlavně používáním jiného kmene kvasinek, které tak hluboce neprokváší. Kdyby byly k mání to by domácí pivo chutnalo.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Petr Žalio

neděle, 16. listopad 2008
11:40

To Jarda: Jaká cizokrajná piva máte na mysli? Pokud vím tak jsme na 1 místě na světě co se týče prokvašenosti piva typu Lager - 12 Plato. Např v sousedním Bavorsku piva leží v ležáckých sklepech max 1, 5 měsíce a nedosahují ani 5 % alkoholu (běžně cc 4, 7-4, 9 %), jsou proto bohatší a chuťově komplexnější. U nás leží bohužel cc 3 měsíce, obsah alkoholu je přes 5 % a piva jsou tím práznější, jak říkáte.


Jarda

sobota, 15. listopad 2008
21:03

Souhlas s emu a to je asi jediné, kde se mohu Plzně zastat.
Někde jsem četl, a logiku to má, že menším prokvašením se vytvoří méně alkoholu, ale zůstane tím zachováno více (nejen chuti) prospěšných látek. Naopak cizokrajná, hluboce prokvašená piva jsou při 5-5, 5% alkoholu chuťově naprosto prázdná a horší než leckterá naše 10°.


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

emu

sobota, 15. listopad 2008
19:34

emu

to BCH: Tady bych se Prazdroje zastal. To že je alkoholu 4, 4 % neznamená, že je to jenom lepší desítka. Podle alkoholu není možné stupňovitost určit. Lepší desítka by se nesměla označovat jako ležák! EPM Pilsner Urquel bude něco mezi 11% a 12%, tudíž minimálně lepší jedenáctka, nebo horší dvamáctka. Že to má méně alkoholu, je asi dáno výrobním postupem.


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Adsense

6. říjen 2022
02:28


posted by: Inzerce

BCH

sobota, 15. listopad 2008
16:06

BCH

opr. něco mně v textu vypadlo..4, 4% obj., ..podstatně


napsal(a): BCH [Odpovědět]

BCH

sobota, 15. listopad 2008
13:14

BCH

Je dobré se občas podívat na obsah alkoholu. Kde kdo má totiž zafixováno, že Prazdroj je kvalitní dvanáctka. Zadní etiketa Prazdroje však hlasí alkohol:4, 4 obj. což odpovídá přibližně lepší desítce. Takže dnes je Prazdoj lepší desítka. Tuším, že lahvová desítka Prazdoj se prodává v ČR za 19, 90 Kč. Cenu by přesně věděli ti, kdo Prazdroj desítku pravidelně kupují ať už nevýhodně v ČR, nebo "výhodně" v Německu, protože já Prazdroj nekonzumuji. Já jsem příznivec kvalitního piva ze středních pivovarů (kde i opravdová lahvová dvanáctka je podstaně levnější než Prazdroj desítka) a minipivovarů.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Kolda

pátek, 14. listopad 2008
20:21

Na exkurzi jsem byl před měsícem.Provedla nás slečna brigádnice pěkně povídala, svezl jsem se autobusem a největším výtahem viděl stáčírnu ve, které něco opravovali.Koukal jsem že stáčeli gambrinus a kozla kterého sem prý vozí z popovic v cisternách :-)Prohlídka je pěkně udělaná je zde ochutnávka plzně , která je opravdu dobrá.Jen jsem si připadal spíše jako při návštěvě muzea a ne pivovaru , který vaří.Po exkurzi jsem se šel kouknout na suvenýry , které za uvedené ceny kupovali jen japonci.Prostě Prazdroj je nej!Jo a včera mě známí ukazoval jak výhodně nakoupil Prazdroj v německu.Cena 0, 5 l v akci byla v přepočtu 9, 40 kč plus na obalech v čechách dostanete o 80 kč víc.Že se to opravdu vyplatilo jsem viděl podle objemu nákupu který byl tři palety.Plznička putovala opět do Plzně kde se prodala za 15 kč.
Když jedu do německa já tak si , ale vozím německé speciály které jsou za pěkné peníze a chuťově většinou víš než zmíněná Plzeň.


napsal(a): Kolda [Odpovědět]


Navtivte ns na InstagramuReklama na PI