Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Den záchranářů Poděbrady


Den záchranářů Poděbrady

Den záchranářů Poděbrady

První májovou sobotu byl naplánován zájezd naší obce do Choťánek, což je obec v Polabí, naše družební. Hned naproti obecnímu úřadu se sice skvěl vývěsní štít postřižinského pivovaru, jehož pivo je zde téměř komínové. Tato hospoda však je již delší dobu zavřená, takže po prohlídce Choťánek jsme byli pozváni do hospody U Ámose, která byla zbudována z bývalé školy a kde je na čepu, myslím popovický, Gambrinus (10-16 Kč). Sympatické alespoň je, že zde byl na čepu i v dvanáctkové podobě (22 Kč), narozdíl od Vrčeně, kde je k mání jen G10 (15 Kč).

Logo Postřižin u mrtvého hostince
Logo Postřižin u mrtvého hostince

Další naše cesta vedla do Libic, kde jsme navštívili Síň Slavníkovců a Hradiště, na kterém vládl a byl vyvražděn rod Slavníkovců. Pak už byl cíl jasný, lázeňské město Poděbrady, kde se zrovna odehrával Den záchranářů ČR. K vidění zde byly ukázky záchranářských prací a techniky. A k takovéto akci patří i dobrá zábava, stánky s občerstvením a samozřejmě i s pivem.

Klášter v Poděbradech
Klášter v Poděbradech

Na naší cestě byly první k vidění kelímky pivovaru Klášter. Když jsme konečně došli k jeho stánku, byli jsme mile překvapeni, jak čepovanou jedenáctkou (která je mimochodem k dostání v nepomucké Normě za 6,90 Kč), tak i její cenou 12 Kč. Klášterské bylo příjemným zpestřením oslavy našich záchranářů, ale i moje hledání točeného postřižinského se vzápětí naplnilo.

Domácí Postřižinské
Domácí Postřižinské

Pivo z Nymburka teklo proudem ve dvou stáncích a bylo k mání jak ve světlé (Zlatovar) tak v tmavé (Tmavý ležák) i v řezané jedenáctkové podobě za jednotných 15 Kč. Zklamáním ale bylo, že jsme v centru města nenašli jedinou hospodu či restauraci, kde by bylo místní postřižinské na čepu, nebo je to jinak? Z malých pivovarů jsme v Poděbradech nalezli jen Svijany v Penzionu u Slavíků ve formě Rytíře 12 za rovných 20 Kč, na čepu byl ještě svijanský Kníže. Na dveřích sice byl avizován certifikát kvality přímo z pivovaru, ale pěna tomu moc neodpovídala.

Jihočeská restaurace
Jihočeská restaurace

Na jídlo jsme zavítali do Jihočeské restaurace, kde nás nalákala především nabídka kroužkovaného Budvaru (12% - 22 Kč). Pivo i jíidlo zde bylo na vysoké úrovni. Kromě jihočeských jídel jsme zde zaznamenali i klatovský či horažďovický řízek, kterážto města jsou ale nám západočechům víc než známá.

Klášter v autobuse-cabrio
Klášter v autobuse-cabrio

Chvíle před odjezdem jsem si zpříjemnili opět klášterskou jedenáctkou, na kterou si my z Nepomucka pomalu zvykáme. Škoda jen, že v hospodě v Klášteře, který se nachází pod zámkem Zelená Hora se stejnojmenné pivo netočí, vše zde nahradí G10, bohužel! Přejme všem středočeským pivovarům hodně úspěchu, zvláště na českém kolbišti. Jejich pivo nám chutná a doufáme, že bude dostupné i v kraji plzeňském.



[Richard Chodora] [Zobrazeno 8410x] [6. květen 2006]
[Chyba 404 - Nenalezeno] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI