Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam


Proč pít pivo 1530

[středa, 17. srpen 2011]

Název speciálu 1530 z Pivovaru Černá Hora je odvozen od roku 1530, kdy si bratři Tas a Jaroslav Černohorští z Boskovic převzali část majetku, ve kterém byla i sladovna a pivovar. Jedná se o velmi dobré světlé pivo s obsahem alkoholu 6,3 procenta. Charakteristická je jemná a vyrovnaná hořkost s mírně nasládlým dozníváním.

Vašek Prokůpek

P.S. Nepíši zde záměrně své tituly, ba ani profesi, aby se o mě čtenářům nezdálo. Tímto ale některé z nich vyzývám, aby také psali o svých zkušenostech s pivem a minipivovary. Snažší je kritizovat, než něco napsat...

autor: Proki | Blok 19:32 [permalink] [comments: 19]


Rokycanským pivním znalcům Kounic chutnal

[neděle, 14. srpen 2011]

Nedávno nově otebřený minipivovar v Rokycanech U Stočesů zažívá Cestu pivních znalců. Ve dnech 5.-7.8. mohli místní ochutnat nefiltrovaného Kounice a chutnal i jednomu ze spolumajitelů restaurace Tomáši Grimmovi, jinak rozhodčímu České fotbalové ligy. A nejen jemu...

A to už se mohou těšit U Stočesů na další piva v rámci akce Cesta pivních znalců, ve dnech 19.-21.8. dorazí do minipivovaru v Rokycanech Modrá Luna, tedy světlý ležák s příchutí borůvky a s obsahem alkoholu 4,4 procenta. Toto pivo je charakteristické svojí vyrovnanou plností a jemnou borůvkovou příchutí, která je vyvážena tak, aby podkreslovala tradiční chuťové vlastnosti piva, vyráběného v pivovaru Černá Hora.

A ve dnech 2.-4. září se pivní znalci U Stočesů mohou těšit na Rychtáře Natur - nepasterizované příjemné hořké pivo s vysokým řízem a bohatou pěnivostí. Pivo vyráběné v Hlinsku v Čechách má obsah alkoholu pět procent.

A to se zákazníci v Rokycanech U Stočesů mohou těčit i na další značky v rámci Cesty pivních znalců, například na nefiltrovaného Ježka, kvasnicového Vévodu, pivo 1530 či Comeniuse.

Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.

(autor je vysokoškolský pedagog a sportovní reportér)

autor: Proki | Blok 18:49 [permalink] [comments: 35]


Pestrost vládne v Blovicích

[sobota, 13. srpen 2011]

Blovice jsou jedním z největších měst na okrese Plzeň-jih, leží tedy nedaleko od Plzně. A tak by člověk očekával, že se zde bude pít téměř výhradně Gambrinus a Prazdroj. Ale světe, div se? Hned na místním náměstí v prodejně U Žaludů naleznete třicet druhů piv! Ano, neuvěřitelných třicet! "Nejvíce se zde pije Konrád," tvrdí místní prodavačka, ale já bych si dovolil připomenout, že je zde možné si zakoupit i bezlepkové pivo Celia či dle mého názoru jedno z nejlepších slovenských piv Zlatého bažanta. Malý obchod stojí za návštěvu.

Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.

(autor je vysokoškolský pedagog a sportovní reportér)

autor: Proki | Blok 15:07 [permalink] [comments: 14]


V Nepomuku vyhrál Bakalář

[pondělí, 1. srpen 2011]

Poslední víkend (30-31.7. 2011) jsem se zučastnil tradiční motoristické akce - XXX.ročníku Nepomuckého trojúhelníku. Měl jsem štěstí, že jsem nemusel řídit, a tak jsem si mohl kromě napínavých závodů historických motorek a sidecarů vychutnat i pivo v místních stáncích kolem trati. A byl jsem příjemně překvapen - mimo jiné i z piva. A přestože jsem narazil na dobře vychlazené Svijany, skvěle vychlazený Staropramen a Gambrinus. Mimo závodní trať to vyhrál zcela suverénně rakovnický polotmavý Bakalář. Inu, pivo z císařského pivovaru v Nepomuku dominovalo. Tedy alespoň mimo trať. Na té byly nejvíce zajímavé silniční sidecary.

Ing. Václav Prokůpek, vysokoškolský pedagog a sportovní reportér

autor: Proki | Blok 12:51 [permalink] [comments: 5]


Dobré pivo v Rokycanech

[pátek, 29. červenec 2011]

Byl to článek na www.pivni.info, který mě přiměl, že jsem se svým kamarádem vyrazil do restaurace U Stočesů v Rokycanech. Toto okresní město v Plzeňském kraji si svůj pivovar zasloužilo a já i můj kamarád musíme říci, že jsme byli maximálně spokojeni. Nejvíce nám chutnalo světlé dvanáctistupňové pivo Patriot.

A sledovali jsme zde i prohry Mladé Boleslavi a Jablonce či výhru Sparty v Evropské lize v kopané. A příště si jistě dáme i místní pochoutku - Voldušskou klobásu. Ocenili jsme reklamní předměty. Kulturní prostředí dokresluje i to, že poprvé v životě jsem na toaletě vykonal malou potřebu do pomerančů - jistě zajímavá novinka.

Hodnotím pivo i obsluhu U Stočesů v Rokycanech známkou výbornou.

Ing. Václav Prokůpek, Ph.D., vysokoškolský pedagog

Dobré pivo v Rokycanech

autor: Proki | Blok 14:35 [permalink] [comments: 12]PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI