Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam


Slovak homebrewing Star 2010

[úterý, 9. březen 2010]

Po dobrých skúsenostiach a priaznivých ohlasoch z minulého roku sa už začali prípravy na II.ročník degustačnej súťaže Slovak homebrewing Star 2010.

Uskutoční sa 28.mája opäť v rámci pivných slávností v pivovare Kaltenecker v Rozňave a garantom odbornej degustácie je Slovenská asociácia histórie pivovarníctva. Jej hlavným cieľom je propagácia homebrewingu na Slovensku, porovnanie kvality vyrábaných pív zo zahraničnými účastníkmi a výmena skúsenosti medzi homebrewármi.

Do jednotlivých degustačných komisií zasadnú viacerí odborníci z pivovarníckeho prostredia, členovia pivného klubu Kaltbier v Rožňave, niektorí hostia pivných slávností a svojich degustátorov nominuje aj Slovenská asociácia histórie pivovarníctva.

Súťažiť sa bude najprv v siedmych rôznych kategóriách a novinkou je ďalšia finálová kategória do ktorej postúpia víťazí všetkých kategórii a tu sa bude súťažiť o absolútneho víťaza. Motivácia je vynikajúca, pivovar Kaltenecker ponúka absolútnemu víťazovi hlavnú cenu a tou je uvarenie vlastného piva v pivovare pod dohľadom odborného sládka v objeme 5 hl.

Súťaž je opäť medzinárodná a organizátori očakávajú vzorky pív okrem slovenských účastníkov aj od homebrewárov z Českej republiky, Poľska, Maďarska a Litvy, odkiaľ už boli prvé vzorky aj doručené. Vzhľadom k tomu, že sa v minulom roku zúčastnili tejto súťaže aj českí homebrewári poskytujem im touto cestou podrobné podmienky celej degustačnej súťaže, tak aby včas mohli pripraviť a doručiť svoje vzorky, prípadne zúčastniť sa osobne tejto akcie.

Propozície súťaže naleznete zde...

Slovak homebrewing Star 2010

autor: pokr | Blok 09:47 [permalink] [reaguj]PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI