Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

březen 2015

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv březen 2015


SME.SK: Pivár ako poleno

[úterý, 31. březen 2015]
Gastronomickou přehlídku chutí a pivařskou událost číslo jedna zažije ve středu 1. dubna 2015 centrum Starého města v Praze. V ulici Michalská v historickém domě U Zlatého melounu se zákazníkům poprvé otevře nová česká tradiční restaurace U Zajíce, která slibuje skvělý gurmánský zážitek, ale především dobývá pražskou metropoli pravým českým pivem z Kynšperského pivovaru pocházejícího ze světově známého Západočeského lázeňského trojúhelníku. Poblíž Karlových Varů se totiž roku 1595 zrodila pivovarská legenda, která v posledních letech znovu ožívá a její věhlas se šíří jako lavina. Je tomu skutečně tak. Slavné pivo Kynšperský zajíc z Kynšperského pivovaru dnes už znají lidé nejen v České republice i v zahraničí.

A nyní pivovarský skvost budou moci ochutnat i návštěvníci staré části Prahy. „Již ve středu 1. dubna se můžete přijít ponořit do atmosféry starých tradičních českých pivnic a nechat se hýčkat kulinářskými pochoutkami, které pro vás osobně připraví šéfkuchař Jaroslav Doležal. Naše restaurace je stylová a moderní zároveň. Držíme si prvotřídní kvalitu a víme, jaké menu vám zachutná,“ slibuje jedinečný gurmánský prožitek ředitel Kynšperského pivovaru Radek Vomočil.

Spojení kulinářské tradice tuzemské kuchyně, pravého českého piva a historického odkazu domu u Zlatého melounu dělá z nové restaurace U Zajíce prvotřídní podnik, který stojí za to navštívit. Tento barokní měšťanský dům, jehož stavební dějiny sahají až do 13. století, může mnohé vyprávět. Od roku 1828 působila v objektu Linkova taneční škola, kam docházeli čeští literáti Jan Neruda, Adolf Heyduk a další. Zde se pak v roce 1863 poprvé tančila Česká beseda. V tomto slavném období tu sídlila také půjčovna pian a hudební ateliér. Právě sem přicházeli a hráli velikánové hudebního světa - Petr Iljič Čajkovskij, Sergej Rachmaninov nebo Edvard Grieg. Jejich slavná jména jsou dodnes uchována v pamětní knize.

Při procházce starou Prahou proto nezapomeňte zavítat do nové restaurace U Zajíce. Nachází se jen pár kroků od Staroměstského náměstí. Denně tudy proudí tisíce turistů, kteří chtějí poznat historii stověžaté Prahy a kochat se její krásou. Bez návštěvy domu U Zlatého melounu by však prohlídka hlavním městem nebyla úplná.

V restauraci U Zajíce vám nabídneme ochutnávku čtyř druhů Kynšperského zajíce. Pivo je vařené s použitím nejlepších surovin a jednotlivé druhy se liší v hustotě a chuti. Každý v sobě skrývá jedinečnou chuť a dotek životodárné síly. Dámy se dokonce mohou těšit na speciální medové pivo vařené podle staré receptury pocházející od šlechtické rodiny Haasů z Hasenfelsu, která Kynšperský pivovar vlastnila v letech 1840 až 1945,“ připomenul dějinnou návaznost Radek Vomočil.

Dobová restaurace U Zajíce vznikla v suterénu, v historických sklepních prostorách o rozloze 500 m2, kterým dominují velké kamenné klenby. „Budete si připadat jako ve středověké krčmě, kde se pilo a hodovalo. Také u nás zavoní staročeská pečeně a ze sudů poteče pivo s pořádným řízem,“ usmál se ředitel pivovaru.

Podrobnější informace a kontakty na jednotlivé restaurační provozy naleznete na internetových stránkách www.uzajice.com a www.pivovar-kynsperk.cz.

Restaurace U Zajíce sídlí v ulici Michalská, č. p. 432/12, Praha 1 - Staré město.


Požehnaná várka Pilsner Urquell, rozdělená symbolicky do 2015 třetinkových lahví, dnes opustila historické brány plzeňského pivovaru a míří do srdce Říma. Várka, kterou před pěti týdny požehnal plzeňský biskup Monsignore František Radkovský, bude totiž už popáté součástí vatikánských oslav velikonočních svátků. Do Vatikánu putuje společně se speciálním darem pro papeže Františka z dílny předního českého designera Bořka Šípka. Sváteční dar plzeňského pivovaru a občanů města Plzně předá papežské kurii ve Vatikánu starší obchodní sládek Václav Berka.

K příležitosti Velikonoc připravili plzeňští sládci speciální várku hořkého ležáku, jejíž suroviny požehnal místní biskup František Radkovský. Velikonoční várka piva Pilsner Urquell byla uvařena už v únoru a následně, dle tradiční plzeňské receptury, po dobu pěti týdnů zrála. Nyní putuje plzeňské pivo ve 2015 třetinkových lahvích do Vatikánu, kde zpečetí už popáté sváteční atmosféru. Velikonoční pozdrav Plzeňského Prazdroje a občanů města Plzně poslal pivovar poprvé do centra katolické církve v roce 2011 k příležitosti beatifikace Jana Pavla II.

Své místo má však plzeňské pivo ve Vatikánu už od roku 1903. „Pilsner Urquell si zakládá na dodržování tradic, a proto jsem moc rád, že se nám podařilo jednu z těch historických zdařile oživit. Pro plzeňské pivo si totiž už v roce 1903 nechal poslat z Vatikánu až do Plzně tehdejší papež Lev XIII., a to na doporučení svých lékařů. Pivo si velmi oblíbil, a proto jsme se před pěti lety rozhodli ve zvyklosti zasílání znamenitého piva do Vatikánu pokračovat,“ říká plzeňský sládek Václav Berka. „Zároveň je mi velikou ctí, že letos můžu předat kurii náš každoroční velikonoční pozdrav právě já,“ dodává Berka.

Předání velikonočního daru se v městském státě Vatikán uskuteční v úterý 31. března. Plzeňský sládek Václav Berka slavnostně odevzdá 2015 třetinkových lahví požehnaného piva k rukám asesora Mons. Petera Briana Wellse a ležák se stane jako každoročně součástí oficiálních velikonočních událostí a významných návštěv ve Vatikánu. Nejprve však musí pivo překonat vzdálenost téměř 1 300 kilometrů.

I letošní plzeňská zásilka do Říma se nese ve znamení originality. Spolu s plzeňským pivem jede do Vatikánu také designový pivní půllitr, jež pochází z dílny světoznámého českého umělce a výtvarníka Bořka Šípka. Bude věnován papeži Františku. „Už v návrhu daru jsem se snažil spojit prvky křesťanské a pivní tématiky. Pohár tak částečně symbolizuje tradiční víru, odkazuje však pojetím i k jiskrnému a čistému pivu,“ charakterizuje svoji práci Bořek Šípek. „Aby vznikl tento originál, museli jsme ve sklárnách v Novém Boru vyrobit několik kusů prototypů. Bylo potřeba doladit všechny detaily, aby byl finální výsledek co nejlepší,“ říká Šípek.

Skleněný pohár vznikal v průběhu února a března v novoborském sklářském studiu Anežka. Místní tým sklářů, který na půllitru pracoval, spolupracuje s Bořkem Šípkem už od roku 1982. Pro dokonalý tvar musela nejdříve vzniknout perfektní dřevěná forma na míru, do které pak bylo sklo vyfoukáno za pomoci sklářské píšťaly. Vlastní technologie výroby byla plně ekologická, založená pouze na manuální zručnosti a kapacitě plic sklářů.


Společnost vyvezla za hranice více než 600 tisíc hektolitrů piva. Bylo to nejvíce od začátku celosvětové ekonomické krize v roce 2009.

Především růst prodejů Staropramenu v zahraničí, Braníku v Česku a neustálé hledání nových příležitostí na trhu jsou hlavními důvody zvýšení celkových prodejů společnosti Pivovary Staropramen o 15 tisíc hektolitrů na celkových 3,16 milionů hektolitrů (bez započtení licenční výroby v zahraničí). Společnost si tak upevnila pozici druhého největšího výrobce piva u nás i pozici jednoho z největších českých exportérů. V zahraničí se dařilo Staropramenu především na Slovensku, ve Velké Británii a Německu.

Na domácím trhu stále hledáme nové příležitosti konzumace nabídkou produktových i obalových novinek. Snažíme se oživit zájem spotřebitelů o tradiční značky a čepované pivo. Posilujeme ale také naši silnou pozici v segmentu maloobchodu,“ komentuje prodejní výsledky firmy Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosi Pivovary Staropramen. „Loňský výrazný exportní úspěch Staropramenu, především pak na vyspělých pivovarských trzích, nám potvrzuje vysokou kvalitu našich piv, sílu značky Staropramen v zahraničí i správnost zvolené strategie,“ doplňuje Kovář.

V Česku další posílení v maloobchodu a investice do gastronomie

Segment retail v Česku i loni pokračoval v růstu. Dále posiloval trend obliby spotřebitelsky pohodlných balení, tj. plechovek a PET lahví. Na tento vývoj trhu firma reagovala investicí 50 milionů korun do rozšíření plechovkové stáčecí linky v pivovaru Staropramen, která od loňska nově produkuje také multibalení. To se pozitivně projevilo na růstu prodejů plechovkových piv napříč portfoliem. Prodeje tohoto typu balení firmě meziročně vyrostly o 26 %.

Díky dalšímu růstu svou silnou pozici jedné z nejprodávanějších značek v maloobchodu u nás loni posílila značka Braník. Již každé osmé pivo prodané v Česku v obchodech je této značky.

V segmentu gastronomie došlo celkově na českém trhu ke zpomalení jeho poklesu.“Podpora gastronomie je naší velkou prioritou. Čepované pivo neodmyslytelně patří k naší pivní kultuře. Každodenně jsme v kontaktu s našimi obchodními partnery, provozovateli hospod a restaurací. Jsme jim konzultanty, přinášíme jim akce na podporu prodeje, nabízíme jim speciální edice piv,“ popisuje Zbyněk Kovář. Loni to byl silný nepasterizovaný Staropramen Výroční Granát 14,5 vařený pro Den českého piva nebo výtečná Černá Barbora z Ostravaru.

Vrcholem spolupráce Staropramenu s vybranými zákazníky z oblasti pohostinství je nově možnost provozování značkového konceptu Naše hospoda, který loni otevřel první čtyři podniky a v budoucnu do něj Staropramen plánuje zapojit desítky hospod především ve středně velkých a menších městech po celém Česku. Jde o druhý gastronomický koncept této značky, která již 15 let úspěšně provozuje síť restaurací Staropramen Potrefená husa, kterých je nyní rovných třicet.

Růst nových nápojových kategorií a posilování portfolia značek

Pozitivně se na prodejích firmy projevilo začlenění britského cideru značky Carling British Cider do nabídky společnosti, stejně jako pokračující podpora unikátního nealkoholického sladového nápoje Staropramen Sládkova Limonáda, který byl na trhu druhým rokem, a jehož prodeje meziročně vzrostly o 45 %. „Zaměřujeme se na hledání nových příležitostí konzumace i oslovování nových spotřebitelů. Spolu s podporou tradičních pivních značek jsme vytvořili silné a pestré portfolio nápojů jak pro naše zákazníky, tak spotřebitele,“ potvrdil Zbyněk Kovář. Tato slova potvrzuje nedávno oznámené rozšíření portfolia firmy o slavný mexický ležák Corona Extra.

Výrazný nárůst exportu Staropramenu

V loňském roce Staropramen posílil svou pozici mezi nejprodávanějšími značkami českých piv v zahraničí. Jeho export vzrostl o 8 %. „Překročení hranice 600 tisíc hektolitrů piva na vývoz je pro nás důležitým milníkem a motivací do budoucna,“ říká Zbyněk Kovář. Na některých trzích, jakými je Velká Británie, Švédsko či Slovensko, je smíchovské pivo dokonce nejprodávanější českou importovanou značkou.

Staropramen svou pozici ve světě posiluje také díky významnému postavení značky v portfoliu mateřské společnosti Molson Coors, která podporuje její rozšiřování na světových trzích, na kterých působí. Díky tomu mohli loni Staropramen ochutnat spotřebitelé ve 36 zemích světa.


Už tento čtvrtek 2. dubna se v Čechách i na Moravě opět zazelenají půllitry. Svátky jara, tedy Velikonoce, se budou jako každoročně slavit Zeleným pivem 13. Starobrněnští sládci ho letos uvařili už podesáté. K dispozici bude celkem 4 700 hektolitrů. Seznam veškerých restaurací v republice, kde se bude Zelené pivo čepovat, všichni zájemci mohou vyhledat na www.zelenepivo.cz.

Prvních 80 hektolitrů Zeleného piva uvařili starobrněnští sládci v roce 2006. Pivo s nezvyklou barvou k oslavě Velikonoc štamgasty okamžitě zaujalo, takže sláva unikátního zeleného speciálu už dávno překročila hranice brněnského i jihomoravského regionu a nabízí se v hospodách v celé České republice, menší množství se prodává i na Slovensku.

Letos se Zelené pivo vyrábělo v první půlce února, a to jako každoročně z kvalitní vody, nejlepšího moravského ječného sladu a jakostního žateckého chmele. Pivo se vařilo tradičním způsobem na dva rmuty. Spolu s chmelem se do mladinového kotle přidával i bylinný výluh, který vznikl louhováním několika druhů bylin v horké vodě. Díky tomuto způsobu vaření má pivo plnou chuť a příjemnou hořkost. Svou sílu pak Zelené pivo získalo spodním kvašením po dobu osmi dnů. Dlouhým zráním při teplotě 1 °C se pivo chuťově zakulatilo a získalo svůj typický buket a říz. Posledním krokem při výrobě Zeleného piva bylo přidání likéru. „Díky unikátní technologii, bylinnému výluhu a likéru má Zelené pivo svou jedinečnou chuť a nezaměnitelnou barvu. Po celou dobu ho vaříme podle stále stejné receptury. Všichni Starobrňáci jsou na tento speciál právem hrdí. A velice nás těší, že letos oslavíme jeho desáté narozeniny. Rádi ho každoročně nabízíme našim štamgastům a velmi chutná i nám pivovarníkům,“ konstatoval sládek starobrněnského pivovaru Libor Doseděl.

Ačkoli se Zelené pivo čepuje v celé České republice a konkrétně v Brně ve stovkách hospod, skalní příznivci na něj nejraději chodí do Starobrno Pivovarské restaurace na Mendlově náměstí, která se nachází v těsné blízkosti pivovaru. Pivovarská restaurace se právě otevírá po rozsáhlé rekonstrukci, takže se desáté narozeniny budou slavit v novém interiéru a na nové terase. Jako každoročně je připraven kulturní i doprovodný program.


Pivovar Bezděkov u Klatov

[pondělí, 30. březen 2015]
[Znojmo] 13:53 [permalink] [reaguj]


Američany uvítá pivo z Náchoda

[pátek, 27. březen 2015]


Sládek jihlavského pivovaru Richard Procházka je na svátky jara připravený. Právě v těchto dnech proběhlo stáčení speciálního dvoubarevného piva - Velikonoční Krasličák. Pivo nezvyklé barvy a neopakovatelné chuti mohli lidé poprvé ochutnat před šesti lety.

Buď každé pivo zvlášť, nebo jako dvoubarevný zeleno-červený mix – tak si mohou vychutnat všichni milovníci piva jihlavský Velikonoční Krasličák. „Zelený Krasličák je 14% zelené speciální pivo, které vyniká výraznou plností podpořenou mírně nasládlou chutí a zakončenou jemnou hořkostí. Červený Krasličák je 10% středně prokvašené světlé výčepní pivo s výraznou hořkostí a chmelovou vůní, kterou podkresluje vůně vinných hroznů,“ popisuje oba druhy piva Richard Procházka, sládek Pivovaru Jihlava.

Dvoubarevného efektu ve sklenici lze dosáhnout díky řádnému vychlazení obou piv a především jejich způsobem čepováním. „Pivo se čepuje do řádně omyté a vychlazené pivní sklenice. Jako první se čepuje zelené pivo bez pěny asi do poloviny sklenice, tak aby vytvořilo základ pro červené pivo. Poté se čepuje po stěně sklenice červené pivo pozvolna z malé výšky. To zajistí správné oddělení barev,“ popisuje správné čepování Zdeněk Rais, obchodní sládek Pivovary Lobkowicz.

Výroba Velikonočního Krasličáku se každým rokem navyšuje. V letošním roce bylo stočeno zhruba 5000 sudů. O stáčení do lahví však neuvažuje. „Vzrůstající oblibu Krasličáku potvrzuje i nárůst počtu hospod, ve kterých se čepuje. V letošním roce je jich už hodně přes tisíc,“ doplňuje Richard Procházka. Zapojí se mimo jiné i všechny hospody z programu Cesta pivních znalců. Díky webové stránce www.cestapivnichznalcu.cz si všichni zájemci o toto speciální pivo snadno najdou trasu do nejbližšího pohostinství, kde se dá tento velikonoční speciál ochutnat.


Již 31 restaurací a pivnic, které na Moravě nabízí pivo značky Zubr, bylo od nového roku pivovarem oceněno pivní Pečetí kvality. Ta již u vchodu do zařízení zákazníkům jasně napoví, že se zde čepuje pivo, o které je správně postaráno a dodržuje se zde nejvyšší kvalita čepovaného piva. Před nedávnem byly takto oceněny přerovské restaurace U Labutě a Zubr aréna, mezi nejnověji oceněné provozovny patří přerovské restaurace Městský dům a Katovna.

Na kvalitu čepovaného piva mají vliv nejen výrobní postupy, složení a suroviny, ale stejně důležitá je také péče o pivo poté, co opustí brány pivovaru. Klademe proto důraz na to, aby pivo bylo kvalitně ošetřeno i v provozovnách, kde se čepuje. Péče o pivo musí být postavena na společném cíli pivovaru i hostinských, kterým je, aby zákazník vždy dostal to nejlepší a byl maximálně spokojen. Věřím, že tímto oceněním k tomuto cíli směřujeme,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

Pečeť kvality pivovaru Zubr mohou získat ty provozovny, které splní podmínky ocenění, jimiž jsou mimo jiné čistota a péče o sklo, pravidelná a důkladná sanitace výčepní techniky a celkové zajištění čistého prostředí. Kvalitu čepovaného piva také významně ovlivňuje krátká doba výtoče sudu, tlakování čistým plynem či správná teplota skladování sudů.

Kromě certifikátu držitelé ocenění také získají od pivovaru Zubr výhody a bonusy jako je možnost zúčastnit se školení o čepování piva pořádaných pivovarem spojených se soutěží o nejlepšího výčepního, sud vánočního speciálu zdarma či možnost exkurze do pivovaru pro 25 osob zdarma včetně posezení s drobným občerstvením a zábavným programem.

Pivovar Zubr pomáhá restauratérům v dodržování zásad pro čepování kvalitního piva

Pivovar Zubr montuje do restaurací kvalitní značkové výčepní zařízení a následně obsluhu a personál proškolí. Pravidelně pak restaurace navštěvuje zástupce pivovaru, aby provedl kompletní sanitaci výčepního zařízení, která se doporučuje v intervalu 14 dnů. Při chemické sanitaci jsou rozebrány naražeče i kohouty a vše je důkladně vyčištěno.

Kvalitu piva ovlivňuje také správné tlakování sudu. Pivovar Zubr svým provozovnám doporučuje používat směs čistých plynů CO2+N2, které představují moderní způsob čepování piva. Kombinace plynů zabraňuje přesycení piva oxidem uhličitým při delším naražením sudu, které může nastat, pokud je k tlakování používáno samotné CO2.
Pivovar Ostravar zahajuje předprodej vstupenek na 15. ročník Slavností pivovaru Ostravar. Jeden z největších svátků piva a hudby v regionu, který každoročně navštíví tisíce lidí, se tentokrát bude v Ostravě konat 29. srpna.

Slavnosti pivovaru Ostravar se v ostravském pivovaru v centru Ostravy konají od roku 1999 a zpravidla startují hlavní pivní sezónu. Letos tomu ale bude jinak. „Naše město bude letos na jaře hostit velký hokejový svátek, který se dotkne i plánů našeho pivovaru. Kromě toho pro příznivce značky Ostravar připravujeme i další zajímavé aktivity a proto jsme se rozhodli v letošním roce léto nepřivítat, ale rozloučit se s ním,“ vysvětluje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Mezi hlavní hvězdy letošního jubilejního patnáctého ročníku budou patřit podle sdělení organizátorů zpěváci David Koller a Aneta Langerová. Při organizaci akce může Ostravar počítat také s pomocí Richarda Krajča a dalších členů kapely Kryštof, s nimiž ostravský pivovar navázal spolupráci v loňském roce.

Už nyní mohu prozradit, že si Richard Krajčo opětovně vzal na starost tzv. „Druhou stage“, na které vystoupí nadějní, mladí interpreti, které sám vybral,“ prozrazuje Zuzana Cieciotková a dodává: „Na našich Slavnostech se za ta léta vystřídala téměř stovka skvělých interpretů, ale David Koller i Aneta Langerová mezi nimi nikdy nebyli. Jsme rádi, že na náš jubilejní patnáctý ročník přijali pozvání právě oni. Moc se na ně těšíme. A nejen na ně, později oznámíme i další zajímavé interprety naší hudební scény.“

Ceny vstupenek na letošní Slavnosti pivovaru Ostravar začínají na 190 korunách. „Zájemci o tuto speciální „várku“ si musejí pospíšit, protože jich do předprodeje dáme pouze 500 kusů. Jakmile se vyprodají, další budou k dispozici za 250 korun. Na místě pak návštěvníci za vstup zaplatí 350 Kč,“ přibližuje Zuzana Cieciotková z Ostravaru.

Předprodej vstupenek odstartuje 25.3.2015. Exkluzivním prodejcem vstupenek na internetu je portál ticketsforpeople.


Pivovar Ostravar zahajuje předprodej vstupenek na 15. ročník Slavností pivovaru Ostravar. Jeden z největších svátků piva a hudby v regionu, který každoročně navštíví tisíce lidí, se tentokrát bude v Ostravě konat 29. srpna.

Slavnosti pivovaru Ostravar se v ostravském pivovaru v centru Ostravy konají od roku 1999 a zpravidla startují hlavní pivní sezónu. Letos tomu ale bude jinak. „Naše město bude letos na jaře hostit velký hokejový svátek, který se dotkne i plánů našeho pivovaru. Kromě toho pro příznivce značky Ostravar připravujeme i další zajímavé aktivity a proto jsme se rozhodli v letošním roce léto nepřivítat, ale rozloučit se s ním,“ vysvětluje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Mezi hlavní hvězdy letošního jubilejního patnáctého ročníku budou patřit podle sdělení organizátorů zpěváci David Koller a Aneta Langerová. Při organizaci akce může Ostravar počítat také s pomocí Richarda Krajča a dalších členů kapely Kryštof, s nimiž ostravský pivovar navázal spolupráci v loňském roce.

Už nyní mohu prozradit, že si Richard Krajčo opětovně vzal na starost tzv. „Druhou stage“, na které vystoupí nadějní, mladí interpreti, které sám vybral,“ prozrazuje Zuzana Cieciotková a dodává: „Na našich Slavnostech se za ta léta vystřídala téměř stovka skvělých interpretů, ale David Koller i Aneta Langerová mezi nimi nikdy nebyli. Jsme rádi, že na náš jubilejní patnáctý ročník přijali pozvání právě oni. Moc se na ně těšíme. A nejen na ně, později oznámíme i další zajímavé interprety naší hudební scény.“

Ceny vstupenek na letošní Slavnosti pivovaru Ostravar začínají na 190 korunách. „Zájemci o tuto speciální „várku“ si musejí pospíšit, protože jich do předprodeje dáme pouze 500 kusů. Jakmile se vyprodají, další budou k dispozici za 250 korun. Na místě pak návštěvníci za vstup zaplatí 350 Kč,“ přibližuje Zuzana Cieciotková z Ostravaru.

Předprodej vstupenek odstartuje 25.3.2015. Exkluzivním prodejcem vstupenek na internetu je portál ticketsforpeople.Aktuálně v Praze na čepu

[úterý, 24. březen 2015]

Kácovský návrat ke zdroji

[úterý, 24. březen 2015]Pivovar Monopol už vaří pivo

[úterý, 24. březen 2015]


Frýdlantské pivo vybojovalo zlato

[úterý, 24. březen 2015]Vítaní jara stejně jako vaření piva patří k nejstarším tradicím vůbec. Obojí si právě nyní můžete připomenout v pivovaru Holba. Stačí sem zavítat na Velikonoční výstavu. První návštěvníky přivítá už tuto sobotu 27. března, kdy souběžně proběhne také Velikonoční dílna. Mnohému se v ní budete moci přiučit nebo třeba získat velikonoční inspiraci. V Pivovarském muzeu se budou plést pomlázky, zdobit vejce nebo si můžete vyrobit vlastní přání i dárky pro koledníky. Připomenete si tady staré velikonoční zvyky a dozvíte se, jak nejlépe odměnit koledníky. Přijďte si vychutnat atmosféru tradičních Velikonoc a s ní Ryzí pivo z hor, které nejlépe chutná v Pivovarské restauraci přímo pod muzeem. Výstava potrvá do 3. dubna, vstupné je dobrovolné.


Značka Krušovice coby oficiální partner Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 pokračuje ve svých dílčích hokejových spotřebitelských aktivitách. Svoji pozornost Krušovice soustředí primárně na hokejové fanoušky a milovníky piva. Připraveny jsou soutěže, zajímavé výhry a nebude chybět ani speciální ležák k této události.

Přípravy na hokejové mistrovství jsou v plném proudu. „V polovině března jsme veřejnost seznámili s novou limitovanou edicí produktů s hokejovým designem a nyní je na řadě aktivace samotných fanoušků,“ přibližuje souvislosti Lenka Kroupová, hlavní manažerka značky Krušovice.

Krušovice v rámci aktivace přichystaly pro pivní nadšence a sportovní fanoušky tematické soutěže a několik královských překvapení, a to jak v restauračních zařízeních, tak ve vybraných obchodních řetězcích. Navíc značka pro fanoušky dále připravuje lákavý program ve spolupráci s Českou televizí a také sezónní ležák.

Krušovice odmění hrdiny okamžiku

V dubnu se spotřebitelé mohou těšit na soutěže o lístky na zápasy, trička a stolní hokeje. V obchodních sítích se mohou do soutěže zapojit nákupem krušovických piv v minimálním množství jednoho litru a uschováním účtenky. Ve vybraných krušovických hospodách a restauracích obdrží za nákup dvou čepovaných půllitrů Krušovic stírací los s unikátním kódem. Po následném přihlášení na www.krusovice.cz je třeba odpovědět na pět náhodně generovaných otázek. Hráči s nejlepším časem vyhrávají lístky na hokejový zápas.

V době konání zápasů českého týmu se v květnu následně uskuteční další kolo spotřebitelské soutěže o hokejové ceny. Hosté při nákupu dvou čepovaných půllitrů Krušovic obdrží stírací los s garantovanou výhrou. Hned na místě fanoušci zjistí, co vyhráli: tričko, puk, korunu, nálepku v podobě české vlajky na obličej nebo pivo. Této možnosti mohou zájemci využít v téměř dvou stovkách vybraných restaurací a hospod, jejich seznam bude uveřejněn na webových stránkách Krušovic. Kromě toho budou po dobu konání mistrovství fungovat speciální fanouškovské hospody v Praze a v Kladně, kde se mohou spotřebitelé těšit na program s promo týmem.

Podrobné informace najdete na www.krusovice.cz. O dalších zajímavostech bude značka Krušovice i nadále průběžně informovat. Mistrovství světa IIHF 2015 v ledním hokeji se uskuteční od 1. do 17. května 2015 v O2 Aréně v Praze a ČEZ Aréně v Ostravě.


[Svijany] 07:33 [permalink] [reaguj][Svijany] 07:32 [permalink] [reaguj]
Nejoblíbenější nealko pivo v ČR přichází s novou citrusovou příchutí. Birell Pomelo&Grep spojuje chuť sladšího pomela a hořkého grepu. Výsledkem je osvěžující nealko pivo, ideální pro ty, kteří rádi tráví svůj volný čas aktivně. Neobsahuje žádné konzervační látky, umělá barviva ani umělá sladidla. Doporučená cena půllitrové plechovky je 19,90 Kč. Kategorii míchaných nápojů z nealko piva se daří. V loňském roce vzrostla o více než 30 %.

Citrusy a jejich příchutě jsou u nás stále oblíbenější. Vybrali jsme grep s jeho typickou hořkostí a sladší pomelo, které u nás není tolik rozšířené. Příjemná a vyvážená hořkosladká chuť nového Birellu je ideálním osvěžením pro ty, kdo si rádi vyjedou na kole, zaběhají si nebo si zajdou zacvičit,“ řekl marketingový manažer značky Birell Luděk Baumruk.

Birell je nejoblíbenějším a nejprodávanějším nealko pivem v ČR. Postup vaření je stejný jako v případě alkoholických piv. Kouzlo Birellu spočívá ve využití speciálních pivovarských kvasinek, které produkují minimum alkoholu. Proto je jeho chuť velmi blízká klasickému pivu. A právě to oceňují nejen miliony spotřebitelů, ale i odborníci na soutěžích v ČR i zahraničí. Naposledy Birell zabodoval na „pivních oskarech“ v britské soutěži The International Brewing Awards, kde získali ocenění Birell světlý a Birell polotmavý.

Osvěžení míchaným nápojem z nealko piva preferuje stále více lidí. Celá kategorie zaznamenala v loňském roce prudký růst o více než 30 %.

Strana 1 z 4 » »»
1 2 3 4

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI