Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

listopad 2014

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv listopad 2014[Cvikov] 16:48 [permalink] [reaguj]

Páter Jan Löffelmann, strakonický vikář slavnostně požehnal vánočnímu ležáku z DUDÁK-Měšťanský pivovar Strakonice a.s. Ten bude od 8.prosince ke koupi v dudáckých hospodách a restauracích, v PET lahvích se bude prodávat přímo v pivovarské prodejně.

Stejně jako v předchozích letech, přichystal DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice a.s. na letošní Vánoce něco extra - Vánoční nefiltrovaný ležák.

Každý kdo toto dvanáctistupňové světlé pivo ochutná, toho naladí do příjemné sváteční nálady, která je směsí pohody, klidu a očekávání.

Náš vánoční ležák se vyznačuje výraznou chmelovou hořkostí, přitom jeho sametová plnost pohladí každého, kdo se napije. Vyrobený je z českého světlého sladu, který je navíc vhodně doplněný bavorským sladem a sladem karamelovým. Chmel je samozřejmě dovezený ze Žatce,“ uvádí sládková pivovaru Dagmar Vlková, která pivo uvařila.

Pivo neobsahuje žádné konzervanty, antioxidanty ani barviva, zkrátka nic umělého. Je vyrobený na čistě přírodní bázi. Stejně jako všech základních 9 druhů piv, které vyrábíme,“ říká Jaroslav Tůma, ředitel pivovaru DUDÁK.

Podle Marka Pohanky, ředitele obchodu a marketingu pivovaru DUDÁK je zájem o různé speciály každý rok větší. „Doba se v tomto ohledu mění. Počáteční nedůvěřivost vystřídal zájem vyzkoušet trošku jinou chuť. To platí i u štamgastů,“ říká Marek Pohanka s tím, že tento Vánoční nefiltrovaný ležák se bude prodávat od 8.prosince.

Vánočnímu nefiltrovanému ležáku dnes slavnostně požehnal vikář strakonického vikariátu Páter Jan Löffelmann JC.D.

Naši předkové říkali, že bez božího požehnání je marné lidské namáhání. A tak si žehnali před každou započatou prací, ale žehnali si také před jídlem. Tím si uvědomili, že pokrm a nápoj je darem božím a připomínali si slova z Bible - Ať jíte, pijete nebo cokoliv jiného děláte, dělejte to k oslavě boží,“ uvádí páter Löffelmann.Pivovary Lobkowicz připravily pro letošní Vánoce skvělé dárky pro všechny pivní fajnšmekry. Kromě oblíbeného balení Čertovského speciálu si mohou milovníci piva letos zakoupit například Vánoční mixpack, Adventní kalendář, Exkluzivní vánoční balení, Vánoční balení Lobkowicz nebo Dárkové balení pivních stylů. Lidé tak mají šanci ochutnat piva z různých regionálních pivovarů skupiny Pivovary Lobkowicz.

Předvánoční čas je již tradičně spojen s Čertovským speciálem, který je charakteristický temně červenou barvou. Má bohatou, jemně narůžovělou pěnu a vyváženou hořkost a plnost. Vaří se jednou do roka k příležitosti sv. Mikuláše a do hospod se dostane již od 5. 12.,“ říká Jiří Faměra, vrchní sládek skupiny Pivovary Lobkowicz. Toto pivo je zároveň prodáváno i ve speciálním balení po 4 kusech - Čertovský speciál 4 x 0,5l. K dostání je v řetězcích Kaufland, Globus a Billa za přibližnou cenu 79 korun.

Dalším speciálním balením je Vánoční mixpack. Jedná se o Vánoční kolekci sedmi pivních specialit z pěti regionálních pivovarů Čech a Moravy. Lidé zde najdou tmavý Granát z Černé Hory, speciály Telčský Zachariáš a Jihlavský Grand z Pivovaru Jihlava, Comenius z pivovaru v Uherském Brodě, polotmavé speciální pivo Démon z vysokochlumeckého pivovaru a v neposlední řadě také piva Protivínský Granát a Prácheňská Perla z varny sládků v Protivíně. Vánoční mixpack prodávají řetězce Penny, Norma, COOP, Kaufland, Globus, Billa, Tesco a Ahold za přibližnou cenu 99 korun.

Největším balením je Adventní kalendář. Jeho princip je obdobný jako u čokoládových adventních kalendářů – na každý den od 5. do 24. prosince je pro jeho majitele připravena jedna láhev zlatavého moku. Speciální balení dvaceti různých piv z pivovarů Černá Hora, Jihlava, Klášter, Rychtář, Protivín, Uherský Brod a Vysoký Chlumec je k dostání v Normě, Globusu, Bille a Aholdu. Přibližná cena se pohybuje kolem 349 korun.

Zajímavým tipem na dárek je i Exkluzivní vánoční balení. Tato sada čtyř exkluzivních kousků nabízí piva Klášterní XIX. Bock z Pivovaru Klášter, Rauchbier z Pivovaru Uherský Brod, vysokochlumecký Amber Ale a Lobkowicz Premium z Pivovaru Protivín. Exkluzivní vánoční balení lze zakoupit ve speciálních prodejnách a v pivotékách za přibližnou cenu 99 korun.

Milovníky piva Lobkowicz Premium z Pivovaru Protivín jistě zaujme Vánoční balení Lobkowicz, které obsahuje 7 půllitrových piv a sklenici jako dárek. Pořídit se dá v maloobchodním řetězci Globus za přibližnou cenu 140 korun.

Třešničkou na dortu je pro opravdového pivního znalce Dárkové balení pivních stylů. V jednom balení se nachází 8 různých piv, která představují 8 různých stylů. Zástupci svrchního kvašení jsou pšeničný ležák Velen z Pivovaru Černá Hora a polotmavý Amber Ale (ejl) z Pivovaru Vysoký Chlumec. Do kategorie spodně kvašených piv pak patří polotmavý 19% speciál Klášterní Bock XIX. z Pivovaru Klášter, tmavý ležák Granát z Pivovaru Černá Hora, speciál s příchutí medu Kvasar z Pivovaru Černá Hora, vídeňský ležák Kounic z Pivovaru Uherský Brod, světlý prémiový ležák Lobkowicz Premium z Pivovaru Protivín a kouřový polotmavý ležák Rauchbier z Uherského Brodu. Dárkové balení pivních stylů bude k dostání ve vybraných pivotékách a ve speciálních prodejnách.


Prešov sa dočkal prvého minipivovaru

[pátek, 28. listopad 2014]Pivo je můj chleba

[pátek, 28. listopad 2014]Každým rokem se milovníci piva těší na speciální vánoční edice. Už od srpna pro ně v ležáckých tancích Královédvorského pivovaru Tambor zrál polotmavý speciál 14 Klazar. Tento týden ho pracovníci pivovaru začali stáčet a první sudy a lahve míří k milovníkům pěnivého moku.

Polotmavý speciál je pivo vhodné pro sváteční příležitost, vyznačuje se zejména plnou lahodnou chutí s výrazným řízem. Minimální doba ležení je 70 dní,“ upřesnil sládek Martin Vrba. Jako správný speciál nabízí i „čtrnáctka“ Klazar vyšší obsah alkoholu, konkrétně 5,8%.

Je to tak ideální nápoj na sváteční chvíle u vánočních stolů, ať už doma nebo při návštěvě restaurací a hospod. K dostání bude nejen v Pivovarské prodejně Tambor, ale také v restauracích a prodejnách na řadě míst regionu. Zájemci si tuto limitovanou várku, která se bude zase opakovat až před příštími Vánocemi, objednávat už nyní.

Vánoční speciál Královédvorského pivovaru Tambor nese jméno rodiny majitelů původního pivovaru ve Dvoře Králové nad Labem. Rodina Klazarových koupila prusko rakouskou válkou zdevastovaný měšťanský pivovar v roce 1877. Postupně ho modernizovala a zvětšovala. V roce 1948 byl znárodněn. Tím ale stopa Klazarových v českém pivovarnictví nekončí. Jeden ze synů posledních majitelů, Gaston Klazar vystudoval Vysokou školu chemicko – technologickou, pracoval ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském a v Pokusném a vývojovém středisku v Praze. Patřil mezi přední české pivovarnické odborníky. Je jedním z autorů českého dia a nealkoholického piva.


Pivovar Vysoký Chlumec raketově vystartoval na trh s novým polotmavým speciálním pivem IPA Flying Cloud, které se řadí do populárního pivního stylu ALE. Jméno Flying Cloud odkazuje na slavnou plachetnici, která v 19. století pendlovala mezi Anglií a Indií a dovážela anglickým kolonizátorům mimo jiné i pivo tohoto typu a zpět vozila např. koření a čaj.

Při výrobě vysokochlumeckéIPA Flying Cloudse používá metoda svrchního kvašení, suroviny a postupy jsou výrazně odlišné od tradičního českého piva. Chmelí se americkými odrůdami chmelů Amarillo a Cascade. „Pivo vyniká bohatou chutí, vysokou hořkostí a nádhernou vůní mandarinek, rozinek a květin. Jedná se o polotmavou 14 %, s obsahem alkoholu 5,5 %obj., hořkost dosahuje 50 jednotek EBC.“popisuje charakteristiku nového piva Pavel Bekeni, sládek Pivovaru Vysoký Chlumec.

Zkratka IPA (India Pale Ale) je pivním druhem, který je opředen spoustou pověstí a mýtů. Vraťme se proto do doby největší slávy Britského impéria, kdy nejvýznamnější kolonií Anglie byla Indie. Britští úředníci a důstojníci a jejich rodiny se chtěli napít dobrého piva, kterévšak na místním trhu nebylo k dispozici a z místních surovin je nebylo možné ani vyrobit.Nezbývalo nic jiného, než pivo do Indie dovážet. „Problém se však ukázal při dlouhé přepravě lodí, kdy bylo pivo vystaveno vysokým teplotám a kazilo se. Angličané to vyřešili zvýšením obsahu alkoholu a vysokou hořkostí – alkohol i chmel, ze kterého hořkost pochází, plní totiž mimo jiné také funkci konzervantů, které přispívají k delší trvanlivosti piva. Tak vznikl zcela nový pivní styl – India Pale Ale. Další inovace tohoto stylu přidali Američané, když v tamních minipivovarech (tzv. CraftBreweries) začali do tohoto druhu piva přidávat speciální odrůdy chmelů použitých pro studené chmelení. Studené chmelení uchová výrazné chmelové aroma, protože chmel neprojde intenzivním varem. Sládci v pivovaru Vysoký Chlumec se inspirovali tímto výrobním postupem a použili aromatické chmely za studena,“ vysvětluje Pavel Bekeni. IPA si postupně získává oblibu i u českých konzumentů a to díky pestrosti chutí, které otevírají dveře do světa netradičních pivních stylů.

Nové pivo míří od počátku listopadu do vybraných hospod po celé republice.


Hudba královen a příběh piva je název experimentálního koncertu, který se uskutečnil ve středu 26. listopadu v rámci festivalu Hudební setkání III v Domě kultury v Ústí nad Labem. Šlo o neobvyklé hudební setkání, jehož cílem bylo poukázat na možnost párování vážné hudby, piva a vybraného jídla.

Jedním z lákadel této hudební události byl hudební soubor Musica Dolce Vita, který na české hudební scéně působí od roku 2005 a na svém kontě má stovky koncertů po celé naší vlasti. Průvodcem části tohoto setkání, která se týkala příběhu piva, byl Michal Rouč, ředitel a vrchní sládek pivovaru Velké Březno.

Koncert otevřela skladba sv.Hildegarda von Bingen. Během akce ale dále zněly skladby výhradně ženských skladatelek. „Přišli jsme s nápadem, který, věříme, že zaujme. Kombinace degustace piva a vážné hudby, to vše navíc spárováno s jídlem. Posouváme tak kulturní hudební zážitek zase o kousek dál,“ předeslal před začátkem koncertu Michal Mašek, jednatel společnosti Morpheus Art, která koncert zařizovala.

Po úvodní skladbě byl na programu jako první svrchně kvašený nefiltrovaný světlý pšeničný ležák – Krušovice Pšeničné, během tohoto párování zazněly skladby žen ze známých hudebních rodů, například díla Clary Schumann nebo Almy Mahler. Jako druhá přišla na řadu piva značky Březňák. Nejdříve Březňák světlý ležák, který doplňovaly počiny skladatelek z nejranějších hudebních období, jednou z nich byla například skladba od Marianne von Martinez. Dalším pivem byl Březňák 14 světlé speciální pivo, během jehož konzumace návštěvníci vyslechli hudební kus z pera Marie Teresie von Paradis nebo královny Liliuokalani. Poslední ochutnávkou bylo pivo Krušovice Černé, které doplňovala díla francouzských impresionistek Cecile Chaminade a Pauline Viardot.

Na závěr koncertu zazněla skladba „Jak se pivo vaří“. Dílo, které bylo veřejnosti představeno vůbec poprvé, jednalo se tak o světovou premiéru. Skladba vzbudila zájem a sklidila dlouhý potlesk. Pořadatelé uvedli, že podobný typ akce nebyl poslední.


Giro di Birra 2014

[čtvrtek, 27. listopad 2014]

[Litovel] 16:06 [permalink] [reaguj]


Rekord v pivní štafetě unikl o vlásek

[čtvrtek, 27. listopad 2014]

[Lužiny] 15:55 [permalink] [reaguj]


Pitelnost aneb proč nejdeme jen na jedno

[čtvrtek, 27. listopad 2014]


Pivovar vydal retro kalendář

[středa, 26. listopad 2014]

[Lužiny] 07:58 [permalink] [reaguj]Pivo se stalo její prací

[středa, 26. listopad 2014]

Společnost Pivovary Staropramen, zakladatel a vlastník úspěšného gastronomického konceptu Potrefená husa, spouští nový projekt s názvem Naše hospoda, který zamíří především do regionů. Jeho cílem je reagovat na poptávku hostů i majitelů a zvýšit kvalitu českého pohostinství v prostředí typických hospod. Tradiční české podniky zařazené do sítě Naše hospoda tak svým návštěvníkům nabídnou v jednotném

a stylovém interiéru především perfektně ošetřené pivo a jednoduchou, ale kvalitní gastronomii. Koncept bude na rozdíl od Potrefených hus nefranšízový.

Společnost Pivovary Staropramen prostřednictvím už patnáct let existující úspěšné sítě restaurací Potrefená husa, které lze najít především ve větších městech, potvrdila, že dokáže měnit a zlepšovat českou pivní a gastronomickou kulturu. Nyní se značka Staropramen začne výrazně podílet i na proměně tradičních českých hospod. „I díky zkušenosti s Potrefenými husami a Vinohradským Parlamentem máme silné know-how, které při přípravě sítě podniků Naše hospoda hodláme naplno využít. Typicky česká hospoda je pojem, který je součástí naší kultury. Na druhou stranu řada českých hospod velmi vítá naši pomoc při realizaci změn reagujících na vyvíjející se požadavky zákazníků, jejichž vnímání standardu se v posledních letech v mnoha směrech výrazně proměnilo,“ říká Jan Trochta, manažer značkových restaurací společnosti Pivovary Staropramen, podle něhož lze typického hosta Naší hospody definovat jako tradičního zákazníka, který si návštěvu hospody spojuje zejména se správně ošetřeným pivem a dobrým jídlem. Zároveň ale vyhledává pro něj přijatelný poměr kvality a ceny a má i určité nároky na podobu interiéru.

Jednotný interiér, výborné pivo i stabilně vysoká úroveň služeb

Společnost Pivovary Staropramen se chystá oslovit majitele a provozovatele vybraných hospod, aby jim nabídla spolupráci v rámci konceptu Naše hospoda. Zapojení do projektu znamená, že vybraný podnik projde kompletní proměnou, kdy získá moderní a jednotný interiér včetně vybavení v podobě například nového nábytku a výčepu s nerezovým obložením. Jednotná bude také uniforma personálu nebo grafická podoba jídelních lístků. Zapojené hospody budou moci těžit i z propagace na internetových stránkách pivovaru Staropramen. „To ale samozřejmě není to nejdůležitější. S majitelem každé hospody projdeme především její fungování a budeme se snažit poradit tak, aby co nejlépe splňovala námi nastavené standardy v oblasti péče o pivo Staropramen, nabídky jídel a celkového servisu,“ vysvětluje Jan Trochta, podle něhož pilotní projekty ukázaly, že o koncept bude mezi provozovateli a majiteli hospod určitě zájem.

Cíl: otevření desítek podniků Naše hospoda

Společnost Pivovary Staropramen v rámci pilotního projektu takto proměnila už čtyři hospody - po jedné v Pardubicích a Hradci Králové a dvě v hlavním městě. „U pilotních projektů se proměna projevila ve všech směrech pozitivně, ve srovnání s minulostí jim například významně narostla návštěvnost. Obzvlášť nás to těší u těch mimopražských, protože koncept byl navrhnut především pro regiony,“ říká Jan Trochta a dodává: „V následujících několika letech bychom chtěli přidat řádově desítky nových hospod se zeleným logem Naše hospoda.


Letos na podzim je tomu patnáct let, kdy společnost Pivovary Staropramen začala budovat síť vlastních restaurací Staropramen Potrefená husa. Tím úplně prvním podnikem byla restaurace v Praze na Vinohradské ulici. Že sázka na tehdy revoluční myšlenku spočívající ve vybudování sítě moderních restaurací s širokou nabídkou piv v čele se Staropramenem, kvalitní gastronomií a obsluhou byla úspěšná, potvrzuje skutečnost, že dnes je Potrefených hus celkem třicet a podobný koncept v různých obměnách po vzoru Staropramenu začaly provozovat i konkurenční pivovarnické značky. K oslavě výročí připravily Potrefené husy speciální akci pro své hosty.

Tři miliony návštěv ročně a dvacet devět podniků v Praze a krajských městech v České republice, jeden pak na Slovensku v Bratislavě. To jsou základní čísla franšízového konceptu Staropramen Potrefená husa. Údaje, které před patnácti lety při otevření první restaurace byly pouze divokým snem. Nicméně i sny se naplňují. „Tehdy jsme vkročili do neznámých vod. Věděli jsme ale, že v naší zemi, kde je pivo národní nápoj, chybí konkrétní typ podniku, který by spojoval příjemné a moderní prostředí, dobré jídlo a širokou nabídku správně ošetřovaného a podávaného piva,“ říká Jan Trochta, manažer značkových restaurací společnosti Pivovary Staropramen.

Roste počet hostů

Zaplněná první restaurace a postupně i další ukázaly, že zájem o tento typ podniku skutečně je. A hejno Potrefených hus se stále rozrůstalo až na současný počet. Trvale roste i množství těch, kteří do Potrefené husy přijdou posedět na jídlo či si jen dát některé z mnoha nabízených piv. „Ačkoliv lidé chodí do hospod a restaurací stále méně, v Potrefených husách tento trend nezaznamenáváme, v našich podnicích je to přesně naopak. Návštěvnost Potrefených hus roste každým rokem a oproti standardu v prémiovém segmentu restaurací mají Potrefené husy i nadstandardní výtoč piva,“ říká Jan Trochta.

Situace, kdy domácí trh na poli gastronomie v několika posledních letech prochází obnovou, Husám nahrává. Koncept je na ni připraven. Hosté požadují maximální kvalitu, nápaditější nabídku jídel, sezónní akce a z pohledu nápojového lístku například i více druhů piv, která chtějí třeba i během jedné návštěvy Potrefené husy ochutnat. Proto je ve většině Potrefených hus k dispozici kompletní řada piv Staropramen doplněná belgickými pivy Stella Artois a Hoegaarden. „My tuto změnu vnímáme například z toho pohledu, že před patnácti lety byl mezi zákazníky největší zájem o výčepní Staropramen Světlý. Dnes se zájem stáčí na Staropramen Ležák a Nefiltrovaný. Přes léto jsou pak oblíbené různé příchutě beermixů řady Staropramen Cool. Návštěvníky taky zaujala nealkoholické Sládkova Limonáda,“ vysvětluje Jan Trochta.

Třicet restaurací spravuje 18 franšízantů

Síť podniků Staropramen Potrefená husa během uplynulých let nezůstala pouze u tradičních restaurací. Společnost Pivovary Staropramen například zareagovala na rozvoj obchodních center, pro která byl na míru upraven koncept Potrefená husa Beerpoint. Do míst s hustou bytovou zástavbou pak vznikly podniky Potrefená husa Sportbar.

Potrefených hus je nyní třicet. Téměř v každém krajském městě najdete jednu, kde často patří mezi nejlepší a nejnavštěvovanější podniky. „Další rozvoj řetězce bude po patnácti letech od založení zaměřen na podporu a kvalitativní rozvoj stávajících provozoven plus jejich citlivé doplňování o nová místa. Stále totiž registrujeme velký zájem nových franšízantů o náš koncept. S ohledem na stávající provozovny však musíme být s výběrem nových lokací již velmi opatrní. Vždyť jen v Praze je Potrefených hus šestnáct,“ vysvětluje Trochta

Zachování kvalitativní úrovně této české gastronomické značky klade vysoké nároky na franšízanty. „Úspěch řetězce je dán prací našich partnerů franšízantů. Ty si proto pečlivě vybíráme pouze z řad gastronomicky zkušených profesionálů s dostatečným zázemím, odhodlaných tvrdě pracovat na nabídce kvalitních služeb. Často při otevření nového podniku dáváme přednost těm zájemcům, kteří už některou z Potrefených hus spravují, a ověřili jsme si tak jejich schopnosti. I proto třicítku podniků provozuje 18 subjektů,“ vypočítává Jan Trochta, podle něhož se v současné době pracuje na rozšíření sítě o další dvě nové Potrefené husy.

Speciální akce k oslavám výročí

Patnáctileté výročí existence Potrefených hus budou moci oslavit všichni jejich hosté. Ve dnech 28. – 30. listopadu pro ně bude připraveno tematické menu složené z jídel, která během uplynulých patnácti let nejvíce bodovala. K těmto pokrmům si pak bude možné objednat půllitr piva za mimořádnou cenu 15 Kč. Více informací naleznete na: www.staropramen.cz.


Velké překvapení zažil v pivovaru Radegast v Nošovicích Václav Lukoš z Jablunkova. Stal se letošním jubilejním 33 333. návštěvníkem a od manažera závodu a vedoucí návštěvnických služeb tak obdržel pamětní certifikát, dva kartony piva a dárkový poukaz na skleněný půllitr s vybroušeným vlastním jménem.

Seznámit se s tím, jak se vaří správně hořké pivo Radegast, přijel pan Václav Lukoš. „Jelikož jsem fanouškem piva Radegast, zajímá mě, jak se moje oblíbené pivo vyrábí. Prohlídka pivovaru se mi velmi líbila. Dozvěděl jsem se, že nošovičtí sládci používají k jeho vaření tři druhy chmele z moravských chmelnic. Překvapilo mě, že na kvalitu vody dohlížejí na varně živí pstruzi. A užil jsem degustaci piva ve vyhlídkové věži. Určitě doporučuji všem, aby se do pivovaru přijeli podívat,“ řekl spokojený návštěvník, který se radoval z certifikátu čestného hosta a pivních dárků, které mu předal Ivo Kaňák, manažer závodu Radegast.

Pivovar v letošním roce přistoupil po dohodě s Českým statistickým úřadem na novou metodiku sledování návštěvnosti pivovaru. Byly přesně nastaveny ukazatele, podle kterých se určují osoby využívající služby a prostory pivovaru. „Nově započítáváme do návštěvnosti i účastníky speciálních prohlídek, zážitkových programů či akcí jako je Den Radegastu, které se konají v pivovaru,“ vysvětluje Martina Sikorová, vedoucí Návštěvnického centra.

Jsem rád, že jsme společně se zástupci Plzeňského Prazdroje zformulovali odpovídající metodiku pro sledování počtu návštěvníků, která je v souladu s potřebami monitoringu návštěvnosti u podobných turistických míst a objektů,“ chválí si nový systém sledování návštěvnosti Miloslav Chlad z Českého statistického úřadu.

Největší zájem o prohlídku pivovaru Radegast mají tuzemští návštěvníci, z letošních 33 333 návštěvníků bylo 90 % Čechů. Z cizinců byli nejčastějšími hosty turisté z Polska či Slovenska, kteří to mají nejblíže. Do Nošovic však zavítali také návštěvníci ze vzdálenějších zemí jako z Norska, Dánska, USA či Jižní Koreje.

Návštěvnické centrum se nyní připravuje na zimní turistickou sezónu. „Na středeční večery v prosinci chystáme speciální večerní prohlídky se školou čepování,“ říká Martina Sikorová. Radegast také připravil několik speciálních novinek v dárkové prodejně a od začátku prosince je zapojen také v novém projektu Beskydy Card. „Ve vybraných dnech bude možné s touto kartou získat slevu na prohlídku pivovaru,“ přibližuje Sikorová. Aktuální otevírací dobu Návštěvnického centra s Radegastovým obchodem najdete na webových stránkách.


Basketbalistky navštívily pivovar Dudák

[úterý, 25. listopad 2014]

Strakonické basketbalistky z klubu Sev-en navštívily pivovar DUDÁK. V nově otevřené degustovně se setkaly se svými nejvěrnějšími fanoušky.

Jeden basketbalově-dudácký příběh je u konce. Další může začít. V pondělí 25. listopadu navštívily basketbalistky strakonického klubu Sev-en měšťanský pivovar DUDÁK a v místní, nově otevřené degustační místnosti se setkaly s těmi nejvěrnějšími fanoušky.

Byl to krásný večer. Nevynechám žádný domácí zápas a chodím do haly již několik let. Bylo příjemné si s děvčaty popovídat a vidět je jinak, než ve zpocených dresech v tělocvičně,“ řekl Ladislav Hradecký, který na setkání přišel i s vnukem.

V září se ředitel pivovaru DUDÁK Jaroslav Tůma a trenér basketbalistek Ivan Beneš vsadili o výsledek dvou zápasů. Trenér prohrál a musel i se svými hráčkami jeden den pomáhat přímo v pivovaru. Setkání s fanoušky uspořádal pivovar DUDÁK za dobře odvedenou práci.

Pro nás fanoušky, to byl opravdový zážitek. Dokonce jsem se mohl vyfotit s Raven Berry. Vidět i ostatní hráčky jako třeba Edita Šujanová nebo Marissa Kastanek. K tomu jsem si dal svého oblíbeného Klostermanna. Pro fandu strakonického basketbalu to bylo příjemné,“ doplnil další z fanoušků Josef Hůda z Černětic u Volyně.

Pro pivovar DUDÁK bylo ctí uspořádat takové setkání. „Strakonické basketbalistky patří k těm nejlepším u nás. Jsme rádi, že jim můžeme pomáhat,“ uvedl Jaroslav Tůma, ředitel pivovaru DUDÁK, který děvčatům pivo osobně čepoval.

Trenér basketbalistek Ivan Beneš v pondělí prodloužil svým svěřenkyním večerku. Měl ale jednu podmínku. V devět hodin ráno se všechny musely hlásit na tréninku.

Všechny holky dorazily v pořádku a trénovaly s ještě větší chutí, než bývá zvykem,“ usmíval se Ivan Beneš. „Večerní procházka DUDÁKEM jim prospěla. Utužili jsme kolektiv u výborného pivečka,“ uzavřel.


Dojmy z Budvaru B:Cryo

[úterý, 25. listopad 2014]


[Cvikov] 08:42 [permalink] [reaguj]
[Znojmo] 08:09 [permalink] [reaguj]10 nahlúpejších pív na svete

[pondělí, 24. listopad 2014]Budoucí akademici vaří pivo

[pondělí, 24. listopad 2014]

[Litovel] 07:35 [permalink] [reaguj]


Strana 1 z 3 » »»
1 2 3

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI