Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

srpen 2013

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv srpen 2013


Po velmi úspěšném pátém ročníku, kterého se zúčastnilo cca 44 pivovarů a v nabídce bylo přes 151 druhů točených piv na jednom místě, se můžete těšit na další pokračování setkání minipivovarů. Šestý ročník festivalu se uskuteční v sobotu 21. září 2012 od 13.00 hodin v Pivovarském dvoře v Plzni – Černicích. Bude se jednat o největší akci tohoto charakteru, která je zatím v ČR pořádána a je zařazena jako jedna ze tří oficiálních akcí Svazu minipivovarů Čech a Moravy.

Vzhledem k tomu že o účast na akci je mimořádný budou v letošním roce stánky umístěny v prostorách dvora, na přilehlé Selské návsi a nově v prostorách parkoviště v Pivovarské zahradě. Návštěvníci tak budou moci ochutnat přes sto osmdesát druhů čepovaných piv a v nabídce bude i několik desítek druhů piv lahvových. Od 9 do 11 hod proběhne též v konferenční místnosti burza pivních suvenýrů.

Zúčastněné pivovary nabídnou návštěvníkům i řadu svých propagačních předmětů, tácků, etiket a sklenic. Záměrem akce je seznámit návštěvníky s produkty minipivovarů, které nejsou běžně na trhu k dostání a podat informace o typu vařených piv. Pivaři, kteří mají zájem o nefiltrované, nepasterizované pivo, zde budou moci ochutnat mnoho druhů piv, od výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, ochucená, nakuřovaná, pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout. O akci je v posledních letech zájem i v zahraničí, o čemž svědčí návštěvy novinářů a pivních příznivců z Velké Británie a Švédska.

Pozvány budou minipivovary nejen z Plzně a okolí ale i z přilehlých krajů, východních, severních Čech, Moravy, Slovenska. Pro návštěvníky bude jistě zajímavá i účast řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím nikde na podobné akci neprezentovaly a pro návštěvníky budou jimi prezentovaná piva novinkou. Oživením bude i možnost ochutnávky piv skotských, holandských, německých a amerických. Možné bude i ochutnat pivo z vietnamského pivovaru Hoavien.

Nenásilnou kulisu akce vytvoří doprovodný hudební program kombinovaný s pivními soutěžemi. V návštěvnické anketě budou moci návštěvníci v závěru vyhodnotit nejlepší čepované pivo. Vstup na akci bude i v tomto roce zdarma. Pro návštěvníky bude v době konání akce posílena linka č. 13 z konečné stanice tramvaje č. 1 z nám. M. Horákové do Černic v době od 12.00-do 20.00 hod.

Přihlášené pivovary

Pivovar Faltus Česká Třebová, Minipivovar a restaurace Stará škola Chudenice, Šumavský pivovar Vimperk, Rodinný pivovar Bravůr Loučná nad Desnou, Pivovar Permon Sokolov, Pivovar Kozlíček Horní Dubenky, Minipivovar U Stočesů Rokycany, Pivovar Beznoska Praha 9 - Prosek, Minipivovar Radnice, Rodinný minipivovar Pacov, Pivovar Karel IV. Karlovy Vary, Pivovar Zhůřák, Zhůř, Staňkův rukodělný pivovárek Třebonice, Zámecký pivovar a restaurace u paní Magdalény Všeradice, Pivovarský dvůr Chýně, Pivovarský dům Ostrava (Qásek), Akciový pivovar Dalešice a.s., Pivovar Herold Březnice, Podklášterní pivovar Urban Třebíč, Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha, Pivo Praha, Pivovar Belveder Železná Ruda, Minipivovar Purkmistr Plzeň, Radniční pivovar Jihlava, Domácí pivovárek Velký rybník, Pekárna a pivovar Kvilda, Pivovar Radouš Šťáhlavy, Mostecký kahan (točí Strakovi), Pivovar Vilém Jince, Pivovar Excelent Rýmařov, Létající pivovar Falkon, Pivovarský dvůr Zvíkov, Pivovar Modrá hvězda Dobřany, U Antéňáka, Minipivovar Žamberk, Richard Brno, Pivovar Kvasar Sentice, Klášterní pivovar Strahov, Zíchovecký pivovar, Pivovar na Rychtě Ústí n. L., Létající pivovar Nomád + Pivní rozmanitost, Malostránský pivovar Velké Meziříčí, Minipivovar U bizona Čižice, Zemský pivovar Praha, Zámecký pivovar Chyše, Minipivovar U tří růží Praha, Zahraniční pivovary a jejich zastoupení, Pivovar Šandorf Prievaly SK, Pivovar Hoavien Vietnam, Schlossbreuerei Au/Hallertau – Kulový blesk, Aldersbacher Brauerei – p. Beneš, Mahr´s Brau, Schenkerla, Browerej de Molen, Brew Dog - Pivkupectví p. Charvát, Pivovar Wolferstetter Vilshofen (v rámci projektu dobavorska.cz) - P. Fiala, Pivovar Veldensteiner - p. Škrášek a Klášterní pivovar Strahov


56. Žatecká Dočesná

[pátek, 30. srpen 2013]Bruntál provoněly sýry i pivo

[pátek, 30. srpen 2013]Jubilení 10. ročník vyhlášených Pivních slavností proběhne v Holbě od 6. do 7. září. Ryzí Pivo z hor letos do Hanušovic přiláká Chinaski, kteří se stanou hlavním tahákem akce spolu s oblíbeným Zdeňkem Izerem, coby moderátorem slavností. Na 10. slavnostech Holba se bude připíjet desítkou různých druhů piv značky, vystoupí na deset kapel a ryzí pivo z hor poteče ze šesti desítek výčepních píp.

Jubilejní ročník si zaslouží jubilejní pivo, kterým je silný porter Holba Strong. Dnes je to právě 85 dní, během kterých dozrává a dokváší v ležáckém sklepě, aby nabral sílu mocné „osmnáctky“. Prvních sto hl stočí pivovarníci do 50 litrových sudů na konci týdne. Už název tohoto speciálu lahodné chuti a vyšší hořkosti dává tušit, že jde o pivo s vysokým obsahem alkoholu. Naopak nejlehčím pivem bude na slavnostech novinka Holba Brusinka a nealkoholické pivo Holba Free. Všichni se mohou těšit na oblíbený Šerák ve všech svých variantách stupňovitostí. Každoročně slavnosti navštíví na 10 tisíc lidí a stejný zájem očekávají pivovarníci i letos. Nejvíce návštěvníků je z Olomouckého kraje, ale přijíždějí i z větší dálky, aby se podívali do pivovaru a připili Ryzím pivem z hor. Pokud jde o konzumaci, nejvíce piva se na slavnostech vypilo před dvěma lety, bylo to rekordních 36 tisíc půllitrů. „O tom, jestli dosavadní rekord letos překonáme, rozhodne žízeň našich fanoušků a taky počasí. Věříme, že se nám to s vaší pomocí podaří, vzkazuje návštěvníkům Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba.

Kdo navštíví pivovar už v pátek, čeká ho příjemné posezení na nádvoří s programem.

Zájemci se budou moci podívat do výroby v rámci exkurzí, spojených se zajímavým výkladem. Exkurze proběhnou od tří hodin odpoledne až do večera a během této doby pivovarské nádvoří rozezvučí hudba Roberta Křesťana a jeho Druhé trávy, Elišky Ptáčkové nebo kapely Zbořec.

Sobotní slavnosti zahájí naražení soudku, spojené s přípitkem ryzím pivem z hor a otevře tak programové odpoledne, trvající až do nočních hodin. Rozjede to tady Walda gang, v rytmu rege, pak Prince Alfredo a zábavu zvednou i hoši Navostro, jejichž hlavním nástrojem jsou dudy a pod kilty jsou skutečně „naostro“. Program vyvrcholí večerním koncertem oblíbených Chinaski.

Po ukončení akce bude zajištěna mimořádná vlaková doprava ve směrech Šumperk, Jeseník i Zábřeh na Moravě.

Vstupenky na pivovarské slavnosti je možné zakoupit za zvýhodněné ceny ve vzorkové prodejně pivovaru Holba v Hanušovicích, v informačních centrech v Hanušovicích, Šumperku, Králíkách, Zábřehu a Starém Městě nebo přímo na akci.

Páteční vstupenka je za cenu 60 Kč při zakoupení na akci

Jednodenní sobotní vstupenka stojí 100 Kč v předprodeji a 150 Kč při nákupu přímo na akci

Dvoudenní vstupenka stojí v předprodeji 160 Kč

Program akce najdete na www.holba.cz

Ovocná piva už tolik netáhnou

[úterý, 27. srpen 2013]

Zlatopramen # Radlervledu

[úterý, 27. srpen 2013]
Džekův ranč: hladoví neodejdete

[pondělí, 26. srpen 2013]Inovace na pivním trhu

[pondělí, 26. srpen 2013]

Nealko pivo a děti? Raději ne

[pondělí, 26. srpen 2013]

Hylvátský pivovar znovu ožívá

[sobota, 24. srpen 2013]

Kapucín v Německu

[pátek, 23. srpen 2013]

V německém Penny marketu je od léta k dostaní pivo Vratislavický Kapucín. Čeští zákazníci mohou být překvapeni: místo tmavého piva je v lahvích pivo světlé :) Ale pořád je to vratislavické pivo; dobré pivo, světlá jedenáctka!

Foto

Zdroj: pivo-konrad.cz


Pivovary hlásí: Máme dobrý rok

[pátek, 23. srpen 2013]
Historie pivovarnictví v Rusku 1.

[středa, 21. srpen 2013]

Pouhé čtyři dny zbývají do startu chotěbořského Freš festu. Multikulturní festival určený celé rodině a všem věkovým kategoriím se uskuteční v areálu parku chotěbořského zámku v sobotu 24. srpna od 14 hodin. Hlavními hvězdami prvního ročníku festivalu budou Hudba Praha, Vltava, Jan Budař, Jaksi Taksi, Švihadlo, Našrot, Jada Band, ale chybět nebudou ani šermíři, soutěže, pohádkový les a divadelní scény pro děti a další atrakce.

Za festivalem stojí Pivovar Chotěboř, jehož piva se budou na místě čepovat, a to včetně nového míchaného nápoje z piva s příchutí limetky Freš. Ten budou moci ochutnat všichni, v rámci festivalu se bude konat i ochutnávka této novinky v sortimentu pivovaru.

Až do loňska pořádal Pivovar Chotěboř pravidelné letní pivovarské slavnosti na chotěbořském náměstí. Všechny čtyři ročníky přitom vyvolaly velký zájem, a proto se vedení pivovaru rozhodlo přesunout akci na větší plochu – nový Freš fest má přitom ambici stát se největší hudebně-zábavnou akcí na Chotěbořsku.

Vstupenky na Freš Fest už jsou v prodeji – před startem festivalu je můžete koupit jen za 99 korun, na místě budou za 150 korun. Děti do 150 centimetrů mají vstup zdarma.

Vstupenky jsou do čtvrtka v předprodeji v chotěbořském infocentru, pivovarské prodejně, dále pak v Havlíčkově Brodu v obchodu Tulipán v Horní ulici, Baru Oko, restauraci Černá Ovce a ve firmě ROSS Holding na Jihlavské ulici.

Holba má za sebou úspěšný červenec, kdy prodeje přesáhly 40 tisíc hl piva. Nárůst o více než 5 procent meziročně se týká piva Holba všech stupňovitostí i obalů. Dobře si vede nejen Holba v sudech, zájmu konzumentů se těší i lahvová Holba, se kterou mohou nyní konzumenti soutěžit o zahradní bazén či pivo na celý rok zdarma. Výhry jsou lákavé a mohou zvednout poptávku po lahvové Holbě až do září, kdy soutěž končí.

Odbyt pozitivně ovlivňuje ideální letní počasí, kdy je na pivo největší chuť. Roste i konzumace nealko piva, kterého teď prodáváme až o třetinu více než loni,“ říká Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba. Letošní prodeje piva Holba už přesáhly 200 tisíc hl, což je téměř dvě třetiny celkové roční produkce. Nejvíce jde na odbyt vlajková loď značky Holba Šerák. Objemově dosáhla na 140 tisíc a stále si drží svůj růstový potenciál. Výborně si letos vede také Holba Šerák Speciál se symbolickou stupňovitostí 13,51 podle výšky kopce Šerák. Letos slaví 1000 prodaných hl, a to je dokonce o 40 procent více než loni.

Chuťové pohárky konzumentů si dokázala získat i novinka Holba Brusinka, letní ovocné pivo s příchutí brusinky a máty. Naopak letní stálicí je nefiltrovaná Holba Kvasničák, typicky zahrádkové pivo. Obě piva jsou k dispozici pouze v sudech a v restauracích se podávají jako točená.

Zhruba za 14 dní začnou v Holbě stáčet prvních 100 hl extra silného speciálu Holba Strong 18º. Jako sudový bude v prodeji na pivovarských slavnostech od 6. do 7. září a hned poté v restauracích. Na Vánoce se objeví v obchodní síti také v lahvích.Strana 1 z 3 » »»
1 2 3

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI