Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

duben 2013

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv duben 2013


Na návštěvě ve Svitavách

[úterý, 30. duben 2013]


Pivovar Holba jede na tři směny

[úterý, 30. duben 2013]

Po loňském úspěchu Birellu Limetka & Malina přichází značka s další novinkou, tentokrát v provedení Citrón & Granátové jablko. I nová varianta nabízí spotřebitelům, kteří vyznávají a užívají si přirozeně aktivní zdravý životní styl, sladší ovocnou chuť, společně s osvěžujícím účinkem typickým pro všechny varianty Birellu. Birell Citrón & Granátové jablko je v prodeji od dubna 2013 v 0,5 litrových plechovkách.

Foto

Citrusové příchutě míchaných nápojů z piva jsou velmi oblíbené a tak i Birell využívá příležitosti a spotřebitelům představuje další novinku ze svého portfolia. Spojení citrónů a netradičního granátového jablka nabízí jedinečnou chuťovou kombinaci umožňující příjemné osvěžení.

Chceme nabídnout nejrůznější chuťové varianty, které osloví co nejvíce spotřebitelů. Ať už před nebo po nejrůznějších sportovních výkonech nebo na rodinném výletu. Díky bohaté paletě chutí je možné si Birell dopřát i ke každému typu zdravého jídla,“ uvedl Luděk Baumruk, marketingový manažer společnosti Plzeňský Prazdroj.

Ovocné novinky jsou určeny všem, kteří hledají lehké osvěžení, přičemž novinka Birell Citrón & Granátové jablko je ve srovnání s Limetkou & Malinou méně sladká. Birell Světlý i nadále oslovuje především příznivce pravé pivní chuti a typického pivního řízu. Birell Polotmavý doplňuje chuťovou paletu výraznou plnou chutí tmavého piva s tóny karamelu.

Stejně jako ostatní varianty, neobsahuje Birell Citrón & Granátové jablko konzervanty ani umělá barviva. Birell je díky nízkému kalorickému obsahu vhodný jako nápoj pro aktivní životní styl a je ideální volbou pro doplnění potřebných tekutin. Na trh je novinka uváděna v půllitrové plechovce.
Na výčepu a k prodeji pro chataře, turisty a milovníky piva bude v restauraci Kolštejn od soboty 8. 6. 2013 (křest piva pátek 28.6. od 20:00 s koncertem bretaňské kapely Bran)

Točit pivo budeme do vlastního skla s potiskem loga minipivovaru.

Várka piva Bran proběhla přesně podle představ sládka Jiřího Makse.

Jiří Maks: „Kvalitní slad udělal své, mladina chutnala báječně. Nyní nám krásně kvasí ve spilkách. Várka se ve spilce krásně zatáhla. Po 7-10 dnech kvašení naplníme náš první 1000 litrový tank a budeme čekat do 8.6., jak se nám pivečko povedlo!

Tomáš Drápal: „V mezičase se budeme věnovat stavebním pracem na vznikajícím pivovarském dvoře a komunikovat s odběrateli a médii. Že bude pivo výborné je jedna věc, otázka, která před námi nyní stojí je, kdo všechno bude mít o naše pivo zájem. Valnou většinu bychom rádi prodali u nás přímo v restauraci. Kromě toho, že budeme pivo Bran točit přímo z tanků v restauraci, už nyní máme k naplnění a prodej připraveny litrové lahve i s krásnými etiketami a pětilitrové soudky pro chataře, turisty či zvědavé nadšence a milovníky piva. Pětilitrové soudky budeme prodávat i s našim pivem proti vratné záloze. Litrové lahve budou nevratné, takže si je bude moci každý odvést. Rádi jim je samozřejmě opět naplníme, ale pro tyto případy jsme nakoupili velké množství lahví, takže se může každý vracet pro novou lahev kolikrát bude chtít. Nyní začneme jednat s atraktivními zařízeními v našem regionu, zda by nechtěli svou nabídku zpestřit našim regionálním výrobkem.

Minipivovar Kolštejn přichází ve správnou dobu. Přichází čas takzvané „glokální“ kuchyně. Domácí výrobky, originální regionální kuchyně s kvalitními výrobky. Restaurace Kolštejn se v nejbližších pár týdnech a měsících postupně přeorientovává a transformuje na výtečnou regionální kuchyni. Ruku v ruce s kuchyní jde i pití, v našem případě domácí pivo. Mluvíme o takzvaném párování piva a jídla. Připravujeme pro hosty hodně změn a překvapení, proto přichází pivovar ve správný čas. Na Kolštejn se začne jezdit za kvalitní kuchyní a příběhem.

Podařilo se nám navázat na velmi pěkný příběh starý více než 430 let. Kolem roku 1575 se v Branné za doby pánů ze Žerotína začalo vařit pivo. Navázali jsme přátelský kontakt s potomky žerotínské větve z Bludova, kteří se velmi kladně postavili k našemu záměru. Na počest rodu Žerotínů a zakladatelů pivovarnictví v Branné, jsme v samotném logu pivovaru i na pivních etiketách umístili ústřední motiv v podobě erbu Žerotínů. Více než 430 let od založení pivovaru v Branné jsme v roce 2013 navázali na již dávnou přetrženou nit a pokračujeme v příběhu zkvétající Branné."

V pátek 28. 6. 2013 ve 20:00 bude za účasti bretaňské kapely Bran pokřtěno také naše pivo Bran. Jste všichni srdečně zváni na koncert kapely Bran a křest světlé dvanáctky Bran z dílny sládka Minipivovaru Kolštejn, Jirky Makse.

Kromě krásného hotelu s luxusními službami (masáže, bazén, 2 wellness centra, koupele, bowling, přednášky, cvičení pro hosty v tělocvičně, wellness čajovna, půjčovna terénních koloběžek atd.) pokračujeme ve zkvalitňování kuchyně a gastronomie obecně. Nyní budujeme malé dětské hřiště a pivovarský dvůr.


Pivovarské muzeum v Plzni je pojetím a šíří expozice světovým unikátem, který střeží nejen legendu plzeňského originálu, ale historii celého pivovarnictví. Na šedesát tisíc exponátů, obdivovaných i turisty z velmi vzdálených zemí, se podařilo muzeu shromáždit také díky příspěvkům samotných Plzeňanů či obyvatel různých regionů. V muzeu, které sídlí ve středověkém právovárečném domě, jsou k vidění předměty dokladující výrobu a pití piva od starověku přes středověk až do současné doby.

Sbírkový fond je potřeba nejen střežit, ale také doplňovat. Jednotlivá období jsou zastoupena různou měrou a zdaleka neplatí, že nejcennější exponáty pocházejí z dob dávno minulých. „V kolekci pivního skla paradoxně postrádáme nejvíce kousků ze 70. a 80. let minulého století. Předměty, které by doplnily naše sbírky, tak lidé mohou mít doma na půdě či na chatách, proto bychom rádi požádali o pomoc širší veřejnost,“ vyzývá Jindřiška Eliášková z Plzeňského Prazdroje.

Muzejní akce proběhne v týdnu od 6. do 12. května 2013. Dárci mohou vždy od 10.00 do 18.00 hodin přinášet na recepci Pivovarského muzea ve Veleslavínově ulici čp. 6 skleněné, keramické, kameninové i plastové nádob, ze kterých se pilo pivo v období cca 50. až 80. let 20. století. Za přinesené dary dostane každý dárce odměnu: zážitek v podobě bezplatné prohlídky expozice Pivovarského muzea, případně navíc obdrží poukázku na nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell v oblíbeném šenku Na Parkánu, nebo za „starý“ půllitr získá nový. Celková odměna bude záviset především na hodnotě daru, stáří, unikátnosti a stavu půllitru.


Na sezónu jsme připraveni, vzkazují všem konzumentům zlatého moku z hanušovického pivovaru Holba. Stáčírny sudů běží od tohoto týdne v plném provozu tj. na 3 směny, stejně jako varna, kde navíc dochází k prodloužení varního cyklu. Zatímco v zimě je varna v provozu 5 dní, v létě je to až o dva dny více. Od dubna nastoupilo do pivovaru 10 brigádníků, především do obslužných provozů stáčírny a expedice. S příchodem teplého počasí pivovarníci očekávají výrazný růst poptávky. Nastartovaly ji první teplé dny, během kterých se otevřela i první velkovní posezení. „Při teplém počasí jde poptávka strmě nahoru, a proto musíme být na její plynulé vykrytí připraveni. Nejde jen o zajištění odbytu ale o kompletní servis, poskytnutý zákazníkovi. Patří sem například pravidelný servis výčepního zařízení, které je třeba udržovat v perfektním stavu,“ říká Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba.

Plná je i kapacita ležáckých sklepů. Do jejich rekonstrukce investoval pivovar 40 milionů korun, aby vytvořil ideální podmínky pro dlouhé dozrávání, které pivu Holba přináší jeho vyváženou plnou chuť a výborný říz. Například ležák ve sklepích dozrává až 2 měsíce, proto je zapotřebí vytvořit zásoby v dostatečném předstihu.

Pivovar Holba v loňském roce navýšil odbyt na 342 tisíc hl piva a nárůst poptávky ukazují i letošní prodeje. Dříve regionální značka získává stále větší oblibu a tomu odpovídá i rozšíření distribuce. v rámci celé republiky, tedy na Moravě i v Čechách. Daří se to především díky vnímání její vysoké kvality a chuťové jedinečnosti.

Dlouhodobé nárůsty prodejů si Holba drží jak v lahvích tak i sudech. Zatímco trh se sudovým pivem u nás klesá, Holba získává renomé značky, která dokáže „plnit“ hospody. A to je dobrá zpráva, na kterou gastro provozovatelé určitě slyší, obzvláště dnes, kdy se odbyt u nás překlápí do lahvového piva. Návštěvníci restaurací se nyní navíc mohou zapojit do Holbyády. Jde o zábavné klání v hospodách s lákavými výhrami, které Holba pořádá jednou za dva roky.


Amsterdamský návrat po pěti letech

[pondělí, 29. duben 2013]


Trhanovské pivo se pilo ve sklárnách

[pondělí, 29. duben 2013]
Staropramen Světlý v nové lahvi byl ve Volbě spotřebitelů zvolen novinkou roku v kategorii piva

Spotřebitelé tak podruhé za sebou vybrali novinku od Staropramenu za nejlepší v kategorii piva. Cenu získal také Staropramen Cool Grep.

Staropramen Světlý v nové lahvi s výrazným embosem ikony značky zvítězil ve Volbě spotřebitelů 2013 – Nejlepší novinka v kategorii piva. Pro Staropramen se jedná již o čtvrté ocenění v tomto marketingovém programu během dvou let. V loňském roce ve stejném programu zabodoval se svými tehdejšími novinkami Staropramenem Nefiltrovaným a Staropramenem Cool Lemonem. Letos navíc přidal vítězství také Staropramen Cool Grep, kterého jako nejlepší novinku zvolili uživatelé portálu Aukro.cz.

Jsme pyšní, že inovace, které na český trh přinášíme, si rychle získávají nejen oblibu u našich spotřebitelů, ale že také získávají ocenění v odborných pivovarnických soutěžích nebo programech, jakým je Volba spotřebitelů,“ uvedla Eva Prajsová, manažerka značky Staropramen. „Klademe velký důraz na inovace, které otevírají nové možnosti na pivním trhu. Zejména poslední dva roky pak ukazují, že jsme zvolili správnou cestu. Daří se nám totiž představovat novinky, které mají jednoznačně pozitivní marketingový i obchodní přínos, a které dokonce mění pivní trh,“ dodala.

Nová lahev oceněná spotřebiteli ctí současnou filozofii pivovaru. Přichází s moderním designem, díky embosované ikoně značky – věnce s písmenem „S“ a letopočtem 1869 – je jedinečná a podtrhuje odvahu značky Staropramen nebát se novinek a inovací. Staropramen je prvním pivovarem, který se v takovémto rozsahu pustil do kompletní výměny za unikátní lahev, výrazně odlišné od dalších značek na trhu. Jde o nejvýznamnější změnu vizuální podoby značky od roku 2006, kdy byl Staropramen také první velkou značkou na trhu s novým typem lahve, tzv. long neck typem, která nahradila do té doby používané unifikované NRW lahve.

Filozofie nebát se novinek a inovací se přitom Staropramenu opakovaně vyplácí. Loni oceněný Staropramen Cool Lemon například dokázal vytvořit zcela nový segment trhu - segment beermixů, který letos – teprve ve třetím roce od uvedení Staropramenu Cool Lemonu na trh – překoná hranici 100 milionů prodaných půllitrů. Staropramen, coby tvůrce tohoto segmentu, si přitom drží pozici jedničky. V loňském roce, kdy se v Česku podle odhadu společnosti Pivovary Staropramen prodalo přes 90 milionů půllitrů těchto nápojů, byl každý druhý prodaný půllitr značky Staropramen Cool.

Staropramen Cool Lemon loni doplnil Staropramen Cool Grep a letos přibyly další dvě zcela nové příchutě, Staropramen Cool Hořký Pomeranč a Staropramen Cool Cidermix. Přitom právě Cool Cidermix je vůbec prvním beermixem na našem trhu, který kombinuje světlé pivo se stále populárnějším ciderem.

Získaná ocenění Staropramenu ve Volbě Spotřebitelů – nejlepší novinka roku:

2013: Staropramen Světlý v nové lahvi – Nejlepší novinka v kategorii piva

Staropramen Cool Grep – Cena uživatelů portálu Aukro.cz

2012: Staropramen Cool Lemon – Cena poroty

Staropramen Nefiltrovaný – Nejlepší novinka v kategorii piva

Co je Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka?

Marketingový program, který již třináctým rokem monitoruje, oceňuje a podporuje nové a inovované výrobky nebo výrobkové řady uvedené na český rychloobrátkový trh během předchozího roku a půl.


Májový řezaný ležák

[pátek, 26. duben 2013]

Od 29.4. budeme mít možnost ochutnat Májový řezaný ležák z novopackého pivovaru. Jedná se o speciální akci, a pivo budeme moci ochutnat pouze v měsíci květnu. Pokud budete chtít toto výjimečné pivo okoštovat, apelujte na své číšníky či hospodské :-)

www.novopackepivo.cz

Májový řezaný ležák
Pivovar Rychtář letos slaví 100 let od svého založení. Při příležitosti tohoto významného výročí připravuje dvě nová narozeninová piva.

Pivovar v Hlinsku uvařil ke svému stoletému výročí 13% speciální polotmavé pivo „Hlinecké“, které mohli milovníci piva ochutnat i při předchozích oslavách pivovaru, a zcela nový speciálně chmelený světlý ležák „Rychtář Rataj“. Obě piva právě zrají v ležáckém sklepě, na začátku května zamíří do hospod a v případě Hlineckého také v lahvové podobě na pulty obchodů.

Polotmavý pivní speciál Hlinecké je charakteristický jantarovou barvou, bohatou pěnou a karamelovou vůní. Jedná se o příjemně hořké 13% pivo se silným řízem. V lahvové podobě se bude prodávat například v prodejnách patřících pod Jednotu Hlinsko a Jednotu Havlíčkův Brod.

Rychtář Rataj je zcela nový, čtyřikrát chmelený ležák, který hlinečtí pivovarníci připravili speciálně k letošnímu významnému výročí. Při jeho výrobě se používá speciální odrůda aromatického chmele a také metoda tzv. „chmelení za studena“, kdy se chmel přidává do piva dodatečně až v průběhu jeho dokvašování v ležáckém sklepě. Výsledkem je aroma čerstvého chmele, skvěle vyvážená chuť se sladovou plností a svěží intenzivnější hořkostí, to vše doplněné velmi dobrým řízem. Rataj v názvu piva odkazuje na staročeský výraz pro oráče, sedláka či čeledína a také na hlineckou městskou část Rataje, která začíná nedaleko pivovaru.

Myšlenka na postavení pivovaru v Hlinsku vznikla někdy kolem roku 1880. Tou dobou ve městě fungovalo osmnáct hostinských podniků, do kterých se dováželo pivo z celkem patnácti různých pivovarů. Téměř každá hospoda tak čepovala různou značku piva. Hospodští tenkrát byli zavázání odebírat pivo jen z jednoho pivovaru a výčep jiného piva byl pod hrozbou velké pokuty zakázán. Navíc po roce 1910 mělo dojít k nárůstu ceny piva až o polovinu, což mezi hospodskými vyvolalo hotové pobouření, a myšlenka na založení vlastního pivovaru tak dostávala přesnější rozměry. Stavba hlineckého pivovaru byla započata v roce 1912 na pozemku Benešova mlýna a v dubnu 1913 následovala montáž technologií. První várka výčepního piva se vařila 23. října 1913 a vystavena byla 12. prosince 1913. Pivo záhy získalo na oblibě a podle kronikáře předčilo všech 15 druhů piv, které se v Hlinsku čepovaly.


Varianty Gambrinus Limetka & Bezinka a Gambrinus Řízný citrón uspěly v prestižním spotřebitelském průzkumu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2013 v kategorii ochucených piv. V konkurenci mnoha jiných značek získaly tyto produkty od 4 000 respondentů nejvíce hlasů a staly se nejlepšími novinkami minulého roku. Na trhu jsou k dostání více než rok v půllitrových plechovkách, od března také v novém designu pro nadcházející letní sezónu. Jejich velkou předností je, že neobsahují žádná přidaná umělá sladidla ani konzervanty.

K vítězným příchutím přibyla letos i nová varianta s grepem

Letošní ročník prestižní ankety Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka probíhal již potřinácté. V tomto tradičním spotřebitelském průzkumu jsou oceňovány výrobky, které byly uvedeny na rychloobrátkový trh za uplynulý rok a půl. V kategorii ochucených piv tak poprvé došlo na lámání chleba, protože soutěžilo více značek než v uplynulém ročníku. Ve finální fázi ocenilo 4 000 zúčastněných spotřebitelů právě chuťové varianty Gambrinus Limetka & Bezinka a Gambrinus Řízný citrón. Od letošního března k nim přibyla další chuťová varianta citrusového základu – Gambrinus Šťavnatý grep.

Ocenění spotřebitelů je tou nejlepší vizitkou kvality našich produktů. Dbáme na to, aby naše míchané nápoje z piva poskytovaly dospělým konzumentům to nejlepší a skutečné osvěžení. Vždyť to byli právě oni, kteří se podíleli na finální chuti našich produktů,“ říká marketingový manažer značky Gambrinus Miloslav Peichl a dodává: „Vítězství nám jen potvrdilo, že bezinka je mezi Čechy velmi populární. Naopak citrón a limetka jsou chuťovou klasikou, která přináší spotřebitelům to nejlepší osvěžení. Věřím, že i naše poslední novinka Šťavnatý grep, kterou jsme uvedli na trh v minulých dnech, uspokojí chutě našich spotřebitelů stejně tak dobře jako ostatní variace.

Míchané nápoje z piva výrazně ovlivňují pivní trh

U produktů z rodiny Gambrinus Ochucený je příjemně sladěna chuť tradičního a oblíbeného piva Gambrinus s ovocnou šťávou. Jedná se o nápoje bez umělých sladidel a konzervantů s nízkým obsahem alkoholu, které jsou určeny zejména v jarních a letních parných měsících k osvěžení. „Toho dosáhnou spotřebitelé zejména správným vychlazením,“ dodává Miroslav Peichl.

Češi jim v posledních dvou letech přišli výrazně na chuť, což dokládají i jednotlivé číselné ukazatele. V roce 2012 dosáhly všechny míchané nápoje v letních měsících desetiprocentního podílu na celkovém pivním trhu a staly se tak nejrychleji rostoucím pivním segmentem. Gambrinus Ochucený patří ke klíčovým hráčům, což dokládá i získané ocenění od spotřebitelů.


Který lahváč byl lepší…?

[středa, 24. duben 2013]


Letošní Pilsner Fest se představí v nové podobě. Proběhne v sobotu 5. října – tedy přesně v den uvaření první várky piva Pilsner Urquell. Oslavy propojí historickou tradici pivovarského řemesla s moderními trendy a úspěchy plzeňského ležáku ve světě. V tomto duchu se ponese i hudební program plný nových nápadů z dílny Pavla Anděla, který je dramaturgem programu. Oživením celého festivalu bude rovněž nová moderátorská dvojice Nasty & En.dru. Hlavním partnerem Pilsner Festu je již tradičně město Plzeň.

Posun k říjnovému datu znamená jasnější spojení s oslavou zrodu piva Pilsner Urquell, prvního zlatého ležáku, který byl tak úspěšný, že se stal zakladatelem v současné době světově nejrozšířenější kategorie piv nesoucí označení ‚pils‘. Pilsner Fest bude narozeninovou oslavou piva Pilsner Urquell ve smyslu jeho originality, světového prvenství a kvality, která je již od roku 1842 stále stejně výtečná a neměnná. Také dramaturgie festivalu přinese několik zajímavých změn v programu, především v rozvržení „dění“ na pohled do historie a na éru moderní, což se promítne do hlavního i doprovodného programu.

Doprovodný program vychází z bohaté historie piva Pilsner Urquell. Zahrnuje nejen zrod piva a dlouhodobou pivovarnickou tradici, ale i úspěchy značky v moderní době. Tematickému rozdělení bude odpovídat i rozložení v areálu pivovaru. Ve spodní části se představí tradiční pivovarnická řemesla, která si budou moci návštěvníci vyzkoušet, třeba i v dobových kostýmech. V horní části areálu pak bude umístěn stan reprezentující současnost značky. Zde je největším lákadlem mezinárodní finále soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která získává stále větší prestiž u nás i v zahraničí. Letošní souboj o titul nejlepšího výčepního plzeňského ležáku na světě se stane součástí Pilsner Festu, a jeho návštěvníci si budou moci s mezinárodní výčepní elitou slavnostně připít. Kromě mezinárodního finále budou ve své show čeští bartendeři předvádět různé styly čepování, které si pod jejich dohledem také vyzkouší zájemci z řad diváků.

Hudební dramaturgie se opět ujal Pavel Anděl. Na dvou pódiích se představí to nejlepší z české hudební scény. Jako ochutnávku z nabitého plánovaného programu lze prozradit Čechomor, který zahraje akusticky ve spojení se symfonickým orchestrem, a na druhé scéně jako hlavní tahák kapelu Kryštof. Celou hudební část festivalu, jejíž program budou organizátoři postupně odkrývat, oživí moderátorská dvojice Nasty & En.dru. Ti kromě moderování předvedou svá originální vystoupení, která se budou prolínat s výstupy hudebníků a kapel. Na Pilsner Festu si také zahraje vítězná kapela soutěže Prazdroj talentů, která proběhne před festivalem v rámci Léta v Prazdroji.

Naším cílem je připravit pro návštěvníky nejen zážitek spojený se skvělou hudbou a výtečným pivem, ale zároveň přiblížit vznik první várky Pilsner Urquell a světového renomé tohoto ležáku. Proto jsme se letos kromě tradičně nabitého hudebního programu zaměřili i na bohatý doprovodný program. V rámci něho seznámíme návštěvníky s historií výroby, v podobě představení tradičních řemesel, ale i s moderními úspěchy piva Pilsner Urquell, které reprezentuje mezinárodní finále Pilsner Urquell Master Bartender,“ doplňuje Jan Šolta, manažer značky Pilsner Urquell.

Říjnový Pilsner Fest odstartuje oslavy uvaření první várky plzeňského ležáku po celé České republice. Přímo z Plzně vyrazí historický vůz s pivem v dubových sudech do restaurace U Pinkasů v Praze a po návštěvě dalších měst po celé České republice bude celá roadshow zakončena 11. listopadu na plzeňském náměstí Republiky, tedy v den a na místě, kde byl plzeňský ležák v roce 1842 představen poprvé.Ovocná piva bez ovoce

[úterý, 23. duben 2013]


Žáby mění silniční pravidla

[úterý, 23. duben 2013]

Do pivovarských rybníků se každoročně na jaře stěhují žabí populace. Konkrétně jde o ropuchu obecnou (bufo bufo), která na jaře putuje z lesů k rybníkům, kde probíhá páření. Ropuchy se pohybují pomalu a krokem, nedokážou skákat jako skokani nebo rosničky, takže pokud narazí na silnici, mnoho jich zahyne pod koly aut.

V některých zemích na žáby na silnicích upozorňují dopravní značky.

U nás se v seznamu oficiálních dopravních značek taková značka sice nevyskytuje, ale vidět ji můžete například při vjezdu do hanušovického pivovaru. Ochrání tady desítky ropuch, kterým řidiči rádi dají přednost.

Pivovarské rybníky jsou součástí areálu pivovaru Holba. Jejich revitalizace proběhla před 11 lety a zařadila se k úspěšným ekologickým projektům pivovaru. Rybníky pozitivně ovlivňují přirozenou rovnováhu krajiny a současně zdobí pivovarské nádvoří. Žijí v nich nejen ryby, ale i chránění obojživelníci a vodní ptáci.
Fenomén zvaný Beerborec

[neděle, 21. duben 2013]


Nahraj a vyhraj maturiťák s Holbou

[neděle, 21. duben 2013]

Nejlepší odměnou po úspěšné maturitě je určitě skvělá párty. Letos se mohou absolventi pořádně vybláznit a přitom je to nebude stát ani korunu. Tuto skvělou nabídku jim přináší Holba, ryzí pivo z hor.

Soutěž o super tablo láká nejen výhrami, ale také jednoduchým mechanismem. Stačí vyfotit tablo, nahrát ho do počítače a poté umístit na microsite holbafotky.cz. A pak dát vědět všem kamarádům. Jejich hlasy i všech ostatních se totiž postarají o lákavou výhru. Vítěz získává maturiťák zdarma, ve hře je dále 2x 100 litrů piva Holba Šerák a 2 exkurze do pivovaru, spojená s ochutnávkou piva pro celou třídu. O podmínkách soutěže informuje pivovar na www.holba.cz


Jak se pije pivo po britsku

[neděle, 21. duben 2013]


Humuluslupulus

[pátek, 19. duben 2013]

Nově otevřená pivotéka v Českých Budějovicích. Nabídky z nejrůznějších pivovarů a pivovárků z celé naší vlasti. Nyní akce na speciály z Velkorybnického Hastramana.

http://humuluslupulus.cz/index.php?route=common/home

Humuluslupulus


Strana 1 z 3 » »»
1 2 3

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI