Reklama na PIReklama na PIRastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Starý prameň Michalovce


Stavebnicové minipivovary

Na prázdnej ploche bývalého michalovského pivovaru by malo stᝠdo konca roka moderné nákupné centrum s názvom Zemplín Market Michalovce. Nákupné stredisko vyrastie na ploche viac ako 7, 5-tisíc m2. Otvori by ho mali v novembri 2007. Výstavbu zabezpečuje spoločnos Minag, a. s. V stredisku bude priestor pre 50 predajní s rôznym sortimentom a v jeho okolí parkovacia plocha pre 300 áut.

Spoločnos Spiller Farmer, s. r. o., ktorá sa zaoberá prenájmom nehnutežností, v týchto dňoch oslovuje viaceré podnikatežské subjekty v regióne Zemplína, ktoré by mohli po dokončení centra v nákupnom stredisku pôsobi.

Prázdna plocha v centre mesta tak po viac ako štyroch rokoch opä ožije. Michalovský pivovar sa v roku 1999 dostal do konkurzu. Kúpila ho košická akciová spoločnos Minag. Pivovar nebol konkurencieschopný ani na domácom trhu a hoci sa noví majitelia snažili o jeho reprofiláciu, zahraniční investori o investíciu prejavili iba minimálny záujem. Spoločnos sa preto rozhodla v roku 2002 budovy vo vyše trojhektárovom areáli zlikvidova. Búracie práce boli tak definitívnou bodkou za takmer 140-ročnou existenciou michalovského pivovaru. Z pôvodných stavieb tu zostala iba dvojposchodová budova v blízkosti cesty, v ktorej bude zdravotné stredisko.

Podža predstaviteža firmy Martina Magulu bude v priestoroch nákupného centra doplnkový sortiment už vedža stojaceho Kauflandu. Nové centrum by malo vytvori pracovné príležitosti pre približne sto žudí. Pôjde o jednoposchodovú budovu. Na prízemí bude priestor pre 24 obchodných jednotiek - predajní a na 1.poschodí pre dvadsašes. (Korzár)Islám v ČR nechcemePivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň