Reklama na PIReklama na PIRastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Stavebnicové minipivovaryNa Záhorí vám načapujú aj canabis

[úterý, 28. červen 2011]

Neuveritežné! Až 14 druhov piva varia tretí mesiac v reštauračnom pivovare v Prievaloch na Záhorí! Čapujú svetlé, polotmavé a tmavé. Na štvrtej pípe striedajú špeciálne pivá: pšenično–kvasinkové, višňové, zázvorové, čučoriedkové, medové, aj horký pomaranč. Nájdete tu aj pivo s chuou canabisu.

V takmer 400-ročnej budove Šandorfského šenku v Prievaloch si manželia Dana a Milan Bílikovci pivo varia sami. Neboli spokojní s kvalitou piva, ktoré bežne dosta, tak sa rozhodli všetko zmeni. „Rozbehnú pivovar nám pomohol svetoznámy český sládek Josef Krýsl, “ opisuje začiatky Milan Bílek.

Foto

Manželia sa rozhodli experimentova a okrem klasických vari pivo s chuami ovocia, medu, kávy, mojita, ale aj canabisu. Mesačne vyrobia 5-tisíc litrov a do fliaš ho plnia ručne.

Nápoj dávnych čias

Pivo canabis vyrábajú podža starej receptúry. Je nasle- dovníkom bylinných pív varených v dávnych časoch. Pripomína staré keltské pivo.

Foto

Bez halucinogénov

„Jedinečná chu vzniká kombinovaním konopy s niekožkými druhmi bylín. Tie sa sušené lúhujú v liehu, “ opisuje výrobu netradičného piva Bílek. „Halucinogénnu látku THC, ktorú konopa obsahuje, však v našom pive nehžadajte, “ s úsmevom dodá Bílek. Podža neho je konopa, ktorú pridávajú do piva, už zbavená halucinogénu.

Foto

Zdroj: Pluska.sk | Autor a foto: Jozef Vojčiniak

http://www.pluska.sk/zaujimavosti/na-zahori-vam-nacapuju-aj-canabis.htmlIslám v ČR nechcemePivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň