Reklama na PI Reklama na PI Beer Academy Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Ostravar Moravská Ostrava


Stavebnicové minipivovaryNás nezkrotíte, vzkazuje Ostravar

[úterý, 30. srpen 2016]


O slavnosti pivovaru byl velký zájem

[neděle, 9. červen 2013]


Smutná zpráva! Baník přišel o Bazaly

[středa, 12. prosinec 2012]Tento týden začal pivovar Ostravar stáčet své nové patnáctistupňové pivo Ostravar STO150 také do lahví. „Po čtrnácti dnech se naplno rozjela naše lahvárna,“ říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Důvodem přerušení jejího provozu na přelomu února a března byla instalace nové etiketovací linky za téměř dvacet miliónů korun.

Pivovar Ostravar uvedl na trh své letošní výroční pivo Ostravar STO150 uvařené u příležitosti svých stopatnáctých narozenin přesně prvního března. Do této chvíle bylo k dispozici pouze v sudové podobě. Nyní ostravský pivovar začal s distribucí „stopatnáctky“, jak ostravští pivovarníci novému pivu familiérně říkají, také do obchodních řetězců.

Velkou novinkou pro spotřebitele bude, že Ostravar STO150 najdou na pultech v zelených lahvích. „Rozhodli jsme se dát naší úspěšné značce prémiovější balení,“ vysvětluje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková. “Podle průzkumů považují zejména mladí dospělí spotřebitelé zelené láhve za exkluzivnější a prestižnější. Zelené láhve Ostravar postupně zavedeme také u dalších piv z našeho portfolia,“ dodává Cieciotková.

Nové výroční pivo Ostravar STO150 by podle Cieciotkové mělo přispět k dalšímu zvýšení poptávky po ostravském pivu. „Inovace a novinky jsou pro každý pivovar důležité,” myslí si vrchní sládek ostravského pivovaru Richard Kornas a říká, že inovace v loňském roce znovu rozhýbaly dva roky po sobě klesající tuzemský trh. Společnost Pivovary Staropramen, do které Ostravar patří, podle vrchního sládka zvýšila loni prodej svého piva v tuzemsku právě především díky inovacím o 9% oproti roku předchozímu.

V Ostravaru jsme loni uvařili kvasnicové pivo speciálně pro hudební festival Colours of Ostrava. Na podzim jsme pak uvedli na trh pivo ve dvoulitrových PET lahvích. Náš nový Ostravar STO150 je pokračováním tohoto trendu přinášet spotřebitelům inovace a novinky,“ uvádí Kornas.

S produktovými inovacemi jdou v Ostravaru ruku v ruce také inovace výrobních technologií. Právě proces modernizace stáčírny lahví byl důvodem časové prodlevy mezi stáčkami do sudů a lahví. „Na přelomu února a března jsme v našem pivovaru nainstalovali nový moderní etiketovací stroj,“ prozradil sládek Kornas. Ostravar nový stroj pořídil v Německu za bezmála dvacet miliónů korun. Jeho instalace a zkušební rozjezd zabral pivovarníkům čtrnáct dní.

Dodavatelem našeho nového etiketovacího stroje je německá firma Krones, jejíž inženýři nám v minulých dnech s nájezdem linky pomáhali,“ prozrazuje Richard Kornas. Společnost Krones patří podle vrchního sládka ke světové špičce ve svém oboru. Kapacita nové etiketovačky je 32 tisíc lahví za hodinu.

Tisková zpráva

Ostravar začal stáčet výroční STO15° do lahví [p296]

Ostravský pivovar představil detailní informace o výročním narozeninovém pivu včetně loga tohoto nového piva, které začne prodávat již 1. března 2012

Pivovar Ostravar dnes zveřejnil bližší informace ke svému nejnovějšímu projektu výročního piva, které uvařil v souvislosti s letošním 115. výročím založení pivovaru. Pivo se bude jmenovat OSTRAVAR STO15° a bude se symbolicky jednat o patnáctistupňový polotmavý speciál. Poprvé ho budou moci spotřebitelé ochutnat na začátku března a vzhledem k limitované edici bude na trhu zhruba dva měsíce.

Záměr uvařit výroční pivo ohlásil ostravský pivovar ve druhé polovině ledna. „Naše narozeninové pivo chceme věnovat především všem místním partám, které projevují naší značce neuvěřitelnou věrnost,“ řekla v lednu manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Naposledy Ostravar uvařil výroční pivo před deseti lety. Tehdy bylo spotřebitelům k dispozici pouhý jeden den – v samotný den narozenin 24. října. „Letos jsme chtěli dát příležitost ochutnat náš speciál co největšímu množství našich příznivců, proto bude na trhu zhruba do konce dubna,“ vysvětlila Cieciotková.

K výrobě nového piva, které Ostravar uvařil v limitované edici 3 tisíc hektolitrů, použil tým vrchního sládka Richarda Kornase zcela originální recepturu vyzcházející z tradic a zkušeností ostravských pivovarníků. „Naše nové pivo patří do kategorie speciálních piv. Jedná se o silnější polotmavé pivo s vyšší plností a výraznějším chmelovým aroma. Pečlivě jsme vybrali a namíchali dva slady a zkombinovali jsme nejlepší odrůdy aromatických chmelů. Pivo pomaleji kvasilo v otevřených kádích spilky a nyní dokváší a zraje v ležáckých tancích našeho sklepa. Použitím vybraných surovin a naší léty osvědčené technologie výroby získá náš výroční speciál ojedinělý charakter chutě a vůně,“ prozradil o přípravě piva vrchní sládek Richard Kornas. „S jistotou již můžu prohlásit, že se naši příznivci mohou těšit na skutečné mistrovské dílo našich pivovarníků,“ dodal Kornas.

Datum první stáčky výročního piva je naplánován na konec února. Ostravar na první ochutnávku dne 28. října pozve do svého pivovaru na Hornopolní ulici místní party, které uspějí v právě probíhající aktivitě na webový stránkách www.ostravar.cz a profilu pivovaru na Facebooku. „Každý, kdo by chtěl přijít a zažít atmosféru první ochutnávky tohoto piva s vrchním sládkem pivovaru, měl by právě v těchto dnech sledovat náš web nebo profil na Facebooku,“ uvedla Zuzana Cieciotková.

Příznivci Ostravaru si budou moci dát výroční STO15° v hospodách již od začátku března. Během dalších dvou týdnů se pak výroční pivo dostane do regálů obchodů. Podle Cieciotkové zde bude STOpatnáctka k dispozici v lahvích o objemu 0,5 litrů přibližně do dubna. „Může se však vyprodat i dříve,“ upozorňuje manažerka značky Ostravar. „Vše bude záležet na zájmu našich spotřebitelů ochutnat naše nové výroční pivo. Nikdo by neměl s ochutnáním příliš váhat,“, dodává s úsměvem Cieciotková.

Po projektu výročního piva se bude ostravský pivovar plně soustředit přípravy na hudební festival Colours of Ostrava, jehož je druhým rokem partnerem.

Tisková zpráva

Ke 115. narozeninám nabídne Ostravar silnou STO15° [p296]

Strana 1 z 6 » »»
1 2 3 4 5 6

Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň