Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Litovel Premium se stal absolutním vítězem letošních Pivních slavností. Nejlepší kvasničák vaří v Holbě

Co se píše o pivovarech a pivu


Litovel Premium se stal absolutním vítězem letošních Pivních slavností. Nejlepší kvasničák vaří v Holbě

[pondělí, 8. únor 2010]

Celkem 3 medaile udělili degustátoři v soutěži Česká pivní pečeť pivům, která se vyrábí v Olomouckém kraji

Ležák Litovel Premium získal stříbro v kategorii prémiových piv a současně ho odborníci pasovali na „Pivo piv“. Stal se tedy nejlepším pivem mezi 48 medailisty všech 16 kategorií. Zlatou pivní pečeť si ze soutěže odváží Holba Kvasničák a bronz mezi tmavými výčepními pivy patří pivu Litovel Dark.

Letošní úspěch obou značek navazuje na předchozí významná ocenění a opětovně potvrzuje znamenitou kvalitu klasicky vařeného piva.

Klasický způsob výroby přináší pivu jeho unikátní chuť a prvotřídní kvalitu. Původně se tímto způsobem u nás vyráběla většina značek, patří totiž k české pivovarnické tradici. Vstup zahraničních pivovarských skupin na náš trh přinesl levnější zrychlenou výrobu piva, která s sebou nese snížení kvality a bohužel také unifikovanou chuť piva. Dnes je klasická výroba pro nás významnou konkurenční výhodou,“ říká Luděk Štěpán, obchodní ředitel přerovské pivovarnické skupiny. Důležité je i to, že se piva Litovel i Holba vyrábějí v mateřských pivovarech a i tím je zajištěna jejich vyrovnaná kvalita. „Chuť piva dokáže výrazně ovlivnit třeba jen malá změna ve složení vody. Proto na různých místech identická piva nelze vyrobit,“ říká Luděk Reichl, sládek pivovaru Holba.

Klasická výroba piva využívá nejen prvotřídní suroviny, ale dává pivu čas vzít si z nich to nejlepší. Než např. světlý ležák Litovel Premium opustí brány pivovaru, trvá to 2 měsíce a to je až čtyřikrát déle ve srovnání s europivy. „S pivem je třeba si vyhrát, jen tak získá svůj jedinečný charakter,“ vyjadřuje Petr Kostelecký, sládek pivovaru Litovel.

V 16 soutěžních kategoriích se mezi sebou letos o titul Zlatá pivní pečeť utkalo celkem 430 vzorků piv. Desítky odborných degustátorů, především sládků, mělo za úkol vybírat ty nejlepší z nich. Posuzovali vzhled, chuť, hořkost a říz přihlášených piv v daných kategoriích. Na objektivitu anonymních degustaci i průběh soutěže po celou dobu dohlížela renomovaná certifikační společnost Bureau Veritas.

Zdroj: Tisková zpráva PMS Přerov


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Jarda

úterý, 9. únor 2010
18:55

"Zlatou pivní pečeť si ze soutěže odváží Holba Kvasničák"
A nemělo by ceny získávat jen to pivo, která si lze na pár místech dát a ne to, která se vyrobí jen za účelem degustace?
Před dvěma týdny jsem prošel Hanušovice a kromě Formanky, kde měli Holbu Premium, mimochodem výbornou, jsem všude narazil jen na 11° Šerák. A dokonce i v prodejně před pivovarem si bylo možno nechat stočit do PET - opět Šerák. Ptal jsem se, jestli je alespoň nefiltrovaný ... hahaha.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

jiri.kana

úterý, 9. únor 2010
19:11

jiri.kana

to Jarda: No vida. A přitom tady v Českých Budějovicích nefiltrovaný Šerák na čepu je :)


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI