Reklama na PI Reklama na PI Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Šarišania verzus Topožčanci: Vojna o pivo po slovensky!

Co se píše o pivovarech a pivu


Šarišania verzus Topožčanci: Vojna o pivo po slovensky!

[čtvrtek, 26. listopad 2009]

Medzi Šarišanmi a Topožčancami to poriadne vrie! Východniari vracajú ostrý úder Topožčancom. Tvrdia, že topožčianske pivo im vraj nikdy nechutilo!

Sahovanie pivovaru Topvar z Topožčian na východ Slovenska Západoslovákov tak pobúrilo, až sa pred pár dňami vyjadrili, že si ich obžúbené pivo uvarené v Šariši už nikdy nekúpia. Východniari im dnes ostrý úder vracajú. Tvrdia, že je im to jedno, navyše Topvar im vraj nikdy nechutil!

Výroku primátora Topožčian Petra Baláža, že on si Topvar uvarený v Šariši nikdy nekúpi, neprikladajú Šarišania vežkú vážnos. „Je to jeho problém! Tu sa toto pivo aj tak nikdy nepilo. Dokonca tu ani nikomu nechutí,“ svorne tvrdia východniari. Pridáva sa k nim aj źubo Majdák (50): „Čudoval by som sa, keby Topvar v našom regióne niekto kupoval. Tu žijú zarytí lokálpatrioti a navyše sú zvyknutí na svoj Šariš!“ Slová šarišských štamgastov potvrdzuje aj jeden z majitežov miestnej krčmy. „Prednedávnom som sa od dodávatežov dal nahovori, aby som ponúkal aspoň fžaškový Topvar. No ležal mi tu mesiac a žiadny som nepredal,“ sažuje sa nemenovaný predajca.

Primátor Vežkého Šariša Róbert Oros však také silné slová ako žudia v jeho regióne nevolí. Tvrdí totiž, že veža nechýbalo a všetko sa mohlo skonči opačne. „Majitelia pivovaru mali podmienku, že v našom meste nesmie vyrás plánovaná spažovňa odpadov. Ak by tu vznikla, Šariš by sa sahoval do Topožčian. Poslanci ju teda stopli,“ vraví primátor. Majitežov Topvaru vraj navyše presvedčil aj fakt, že do šarišskej prevádzky nedávno nainštalovali linku na výrobu piva v plechovkách.

Zdroj: Čas.sk

[SABMiller] 10:38 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Trhac

pátek, 27. listopad 2009
11:51

Trhac

Bože, teď se začnou prát "patrioti" kvůli patokům, které už jsou dávno jihoafrické:-D


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]


Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň