Reklama na PI Reklama na PI Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Topvar už stopol peniaze na šport: Odchádza na východ?

Co se píše o pivovarech a pivu


Topvar už stopol peniaze na šport: Odchádza na východ?

[středa, 18. listopad 2009]

O tom, že topožčiansky pivovar Topvar má problémy, svedčí aj fakt, že niektorým úspešným športovým klubom v meste škrtol sponzorské príspevky.

Foto

Tie avizujú, že im to môže spôsobi nemalé problémy. „Pred dvomi týždňami nám oznámili, že 10-tisíc € od nich už nedostaneme. Rozlúči sa zrejme budeme musie aj s materiálnou pomocou," povedal Novému Času prezident hádzanárskeho klubu HC THP Topvar Edo Godál. Jeho klub prišiel až o pätinu rozpočtu.

Podobne je na tom aj stolnotenisový klub. „Už nám nič nedajú. Prišli sme o viac ako 4 300 €, čo je asi 15 percent z rozpočtu," vysvetžuje prezident stolnotenisového klubu Michal Vozár. „Topožčiansky pivovar stále sponzoruje šport v meste," povedala za pivovar manažérka pre vzahy s verejnosou Drahomíra Mandíková.

Jediní, ktorí ešte od Topvaru peniaze dostávajú, sú hokejisti a futbalisti. „Dostali sme zatiaž to, čo nám sžúbili, a verím, že pivovar bude naším partnerom aj naďalej," vyslovil sa manažér hokejového klubu Radoslav Hecl. „Novú zmluvu sme zatiaž nepodpísali, no verím, že Topvar nám dá opä aspoň tožko, ako doteraz," povedal zase Peter Streicher z futbalového klubu.

Vlani Topvar zaznamenal asi 5 až 6-percentný pokles predaja. V tomto roku spotreba piva aj predaj naďalej klesajú. Neoficiálne sa preto začalo hovori o presune výroby piva z Topožčian na východ Slovenska, kde má pivovar dostatočné kapacity. „Momentálne je ažké presne špecifikova vplyv nepriaznivej situácie na trhu na našu spoločnos v budúcnosti," nejasne dodala Mandíková.

Zdroj: Čas.sk


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň