Reklama na PI Reklama na PI Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blok


Z neznáma do pivováru aneb Svatováclavský pochodoběh

[středa, 24. červenec 2013]

0. ročník sportovně-pivního zápolení

Kdy: 28.9.2013 - 6.15

Kde: Černokostelecký zájezdní pivovár, Českobrodská 17, 281 63 Kostelec nad Černými lesy

Princip: Jedná se o adrenalinový orientační pivní závod. Soutěží se ve dvojicích. Každá dvojice musí cestou zkonzumovat pivo z 15litrového sudu, který si nese na zádech s sebou. Kdo dorazí do pivovaru jako první s dopitým sudem vyhrává. Trasa bez bloudění a zacházek bude cca 30 – 35 kilometrů

Cena: Další ročníky a celý název soutěže ponese jméno vítěze nultého ročníku. V neposlední řadě vítězové obdrží putovní pohár, na kterém budou zvěčněna jejich jména, trasa, dosažené promile v krvi...

Soutěžní podmínky: Soutěžící musí být starší 18 let. Na startu všichni soutěžící odevzdají mobilní telefony, navigace, gps a podobné věci a označené uložíme v pivovaru do trezoru (nebo si je nechte doma), dovolen je pouze kompas či buzola.

Každý soutěžící bude mít jen jeden půllitr a nebude si rozčepovávat do mnoha kelímků Je dovolené si vzít s sebou psy či jinou havě, avšak abstinující

Soutěžící se shromáždí v 6.15 v pivováru a po registraci a společné fotce se nastupuje do autobusu, který účastníky odveze na neznámé místo. Na neznámém místě každá skupina dostane orientační mapu s vyznačením kontrolních stanoviš, narazí se pivo, udělá se druhá skupinová fotka a hurá do pivováru. Na mapě budou vyznačena tři stanoviště, které musí každá skupina projít; pouze na těchto stanovištích je dovoleno konzumovat pivo, nebo ruční pípy budou k zapůjčení jen na těchto stanovištích

Shrnuto a podtrženo: pivo se bude moci konzumovat pouze na pěti místech – na startu, na třech stanovištích a dopíjení v pivováru. Každá skupina se musí v cíli/pivováru prokázat prázdným sudem, odpovídajícími promili v krvi a mapou s třemi razítky na druhé straně jako potvrzení o projití daných stanoviš. Možnost návštěvy každého stanoviště bude časově omezená – tzn. že nebudeme na prvním stanovišti čekat na dvojici, která se bude snažit vypít celý sud na startu do půlnoci; časy budou vyznačeny v mapě

Pivo v 15litrovém sudu musí být minimálně 11% a je nutné si sud s ruční pípou obstarat (pokusíme se co nejvíce sudů zařídit a cena piva včetně půjčovného pípy není součástí startovného)

Každý nastupuje do soutěže na vlastní nebezpečí a doporučuji si neplánovat nijaká zásadní rozhodnutí a práci na den následující

Soutěž je určena pro dva muže na jeden patnáctilitrový sud, každý muž může být nahrazen dvěmi ženami, tzn. že může soutěžit i čtyřčlenné ženské družstvo

Startovné: stanovíme v průběhu srpna podle ceny autobusu, mapy barevné a podle toho, co seženu za pivo a za kolik se mi podaří vypůjčit dostatečné množství píp a v neposlední řadě za osazenstvo stanoviš atd.

Sponzoři ozvěte se, uděláme soutěžní trička. Kdyby někdo z Vás věděl o někom, kdo by zdarma obsadil kontrolní stanoviště, tak piště. Ušetří to náklady na startovné nám všem.

Info a přihlášky na: kvetak@pivovarkostelec.cz, 736623290

autor: Chody | Blok 09:11 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

pivo

čtvrtek, 1. srpen 2013
21:08

pivo

Milane, ty vrahu! Nicméně kdo má odvahu a hlavně fyzičku a se DOBROVOLNĚ zúčastní. Každopádně zajímavá a velmi náročná akce.


napsal(a): pivo [Odpovědět]

Zdeněk Macura (39)

čtvrtek, 1. srpen 2013
12:41

Pyjte méně, chcete dopadnout jako Iveta?


napsal(a): Zdeněk Macura (39) [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2018
20:27


posted by: Inzerce

yerka

pátek, 2. srpen 2013
13:02

yerka

to Zdeněk Macura (39): Možná kdyby víc pyjtovala a víc pila pivo, bylo by jí víc fajn :-)


napsal(a): yerka [Odpovědět]

Rosa

středa, 31. červenec 2013
22:47

Rosa

to Sekal: V Brdech je vždy krásně. Spím tam i na sněhu. Fotim už jen duhu, blesky nebo ufa ;) Jana nás jistě ráda počká v cíli dne nebo v úplném cíli... ;)


napsal(a): Rosa [Odpovědět]

Kostelec

pondělí, 29. červenec 2013
14:34

Kostelec

Propozice závodu vychází z reálu a osobní zkušenosti. Délka trati opravdu odpovídá množství piv a to tak, aby to zkušený pivař s průměrnou či dobrou fyzičkou v pohodě zvládnul. Způsob zachování sudu v chladnu se dá také v pohodě zvládnout a člověk se musí jen trochu zamyslet - tzn. používat hlavu nejenom na kritiku. Kritizovat umí každý a rád se zúčastním nějaké pivně-turisticky-osvětové akce, kterou někdo jiný vymyslí a zorganizuje.
Qwjeták


napsal(a): Kostelec [Odpovědět]

hroch

středa, 31. červenec 2013
20:19

hroch

to Kostelec: Pořádal a zůčastnil jsem se mnoha sportovně pivních akcí a proto si při svém věku 44 let vážím těch akcí, kdy ta pivní část akce je jen marginální a pivo si zůčastnění vychutnají hlavně v cíli po vyhodnocení. Proto mě množství patnáct piv na hlavu přijde velký. Občas je na kritiku či rady, potřeba zareagovat taky zamyšlením , než nasranou reakcí. Hroch


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Roman Holoubek

středa, 31. červenec 2013
21:48

Roman Holoubek

to hroch: Naprostý souhlas s Hrochem. A Tvá reakce Milane je trochu ve stylu, kdo nechčí s námi, chčí proti nám. Vážím si Tě pro to, co jsi dokázal a dokazuješ na poli historického bádání, publikační činnosti i v oblasti postupného oživování krásného pivovarzu v Kostelci.
Ale tato akce se vám trochu chlapci vymkla z rukou.


Kostelec

čtvrtek, 1. srpen 2013
09:18

Kostelec

to Roman Holoubek:
Kluci, jsem samozřejmě pro každou radu a dotaz, a jsem zato vděčný, rád všechny detaily závodu zodpovím a vysvětlím. A také proto mne dokáže naštvat a zklamat okamžité kritizování čehokoliv. Když mě to nezajímá, tak to přece nebudu hned kritizovat a vůbec se k tomu nemusím vyjadřovat. Nebo bych čekal reakce jiného typu. Děkuji za pochopení.


napsal(a): Kostelec [Odpovědět]

hroch

pondělí, 29. červenec 2013
08:54

hroch

Původní nápad možná dobrý, akorát pořadatelé nedomysleli nějaké detaily.
Množství piva na dvojici už je až zdraví škodící. Účastníci po tolika pivech budou i nebezpeční sobě a ostatním. O problému s teplajicícm pivem jste psali už ostatní.
Stačilo by přehodnotit množství na dvojici a pochod lépe naplánovat. Například. dvojice nese svoje cihly v hmotnosti odpovídající dvaceti lahvím piva a na každém ze tří stanoviš si vymění cihlu za odpovídající množství vychlazeného pořadatelem připraveného piva, cihla 4,2kg=5 x 0,5litru (lahváč cca 0.85kg). Cihly by mohly sloužit jako dar pro rekonstrukci pivovaru a na startu by mohli být označeny spejem.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Jarda

neděle, 28. červenec 2013
08:54

Sud na zádech, teplající pivo... No nevím, nevím :-)


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

pan Nohava

sobota, 27. červenec 2013
15:03

pan Nohava

Z toho se mi podlamují nohy už při čtení... ::lol ::lol ::lol


napsal(a): pan Nohava [Odpovědět]

Dan

sobota, 27. červenec 2013
14:27

Dan

Soutěž vskutku originální :D
O účasti bych neuvažoval, ale být jako divák u cíle by mohlo být zajímavé.
Tam to bude asi veselé...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Sekal

pátek, 26. červenec 2013
16:02

Sekal

Mám rád jak turistiku, tak pivo, ale spojení obojího tak, jak tu je prezentováno, mi přijde nešastné. Smysluplnější mi přijde dálkový pochod do pivovaru (např. jsem vymyslel pochod Zbraslav - Jince, celkem cca 48 km, který se ovšem nikdy neuskutečnil), kde se pak posedí.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Rosa

pátek, 26. červenec 2013
18:54

Rosa

to Sekal: Tak to zmodifikuj na Lety, Všeradice, Hostomice, Jince a jdeme!


napsal(a): Rosa [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

pátek, 26. červenec 2013
19:40

Honza Světpiva.cz

to Rosa: A jeste Bobr v Zadni Trebani :)


Rosa

pátek, 26. červenec 2013
20:08

Rosa

to Honza Svetpiva.cz: Správně. Není něco i někde u Voznice a u Příbrami? :-)Aby to nakonec nebylo náročnější než ta Květákova prochajda :-)


napsal(a): Rosa [Odpovědět]

Dwarf

pátek, 26. červenec 2013
20:30

Dwarf

to Rosa: to bych možná taky šel ;)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

strevlas

neděle, 28. červenec 2013
15:46

strevlas

to Dwarf: výjezdní zasedání PRK


napsal(a): strevlas [Odpovědět]

Jana

neděle, 28. červenec 2013
17:05

Jana

to strevlas:
Jsem pro, ale ta vzdálenost, navrhovaná Sekalem, by se musela zredukovat.
V této souvislosti jsem si vzpomněla na doby kdysi minulé,kdy cestování ven bylo obtížné a tak jsme se věnovali turistice domácí. Jenoho krásného, by již docela mrazivého, pozdně podzimního dne pořádala (tuším) Lokomotiva Ústí "PPPP" (První podzimní pivní pochod, rok na to následoval ještě Poslední, prý aby se to neokoukalo). Podmínky byly asi následující : (asi) tříčlenná smíšená! družstva (ale za počet lidí už neručím), několik kontrol (hospody), kde bylo nutno popít 0,5 l pěnivého moku(dámy 0,3 nebo limonádu, pokud pivo nepily), splnění úkolu zaznamenal hostinský do záznamníku. Čas nehrál velkou roli, ale bylo nutno splnit limit. Délka asi 20-25 km. V cíli pak čekal na zúčastněné sud piva.
Což tahkle něco podobného?


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Méďa Béďa

pátek, 26. červenec 2013
20:41

Méďa Béďa

to Rosa: Jasně že je, Nový rybník u Obořiště :-).


Chody

sobota, 27. červenec 2013
12:22

Chody

to Rosa: Tak ještě počkejte na Podlesí u Pb


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Sekal

středa, 31. červenec 2013
22:40

Sekal

to Rosa: Ve Voznici točí Kout (v hotelu Voznice hned u zastávky třístovek). Beru to vážně a začínám plánovat něco na konec září nebo začátek října, kdy by mohlo být v Brdech krásně. Janu nabereme někde po cestě.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

pan Nohava

sobota, 27. červenec 2013
15:42

pan Nohava

to Rosa: Hostomice už jsou v provozu?


napsal(a): pan Nohava [Odpovědět]

Jana

sobota, 27. červenec 2013
15:59

Jana

to pan Nohava:
Zatím ještě ne.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

pan Nohava

sobota, 27. červenec 2013
16:06

pan Nohava

to Jana: Díky za info. Právě jsem to zkoumal a tak mě Rosa tou zmínkou trochu překvapil :-). Jak vidím na StreetView to okolí, tak tam to celé vypadá jak půl roku po válce, nejen ten bývalý pivovar :-(


napsal(a): pan Nohava [Odpovědět]

Jana

sobota, 27. červenec 2013
17:29

Jana

to pan Nohava:
Nedejte na vnější vzled, i když z ulice to vypadá dobře, technologie už se začne (začíná) montovat.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

pan Nohava

neděle, 28. červenec 2013
13:55

pan Nohava

to Jana: Pivovar věřím, že bude OK, ale spíš jsem měl na mysli stav mnoha okolních stavení přes silnici (ostatně i stav té "silnice" ledacos napovídá).


napsal(a): pan Nohava [Odpovědět]

Méďa Béďa

neděle, 28. červenec 2013
23:56

Méďa Béďa

to Jana: Kdysi dávno pořádali bolevečtí hasiči (z Plzně ;) ) Tour de Hospoda... Soutěžili jednotlivci, žádná družstva. Dnes už by to asi uspořádat nešlo, z těch hospod na trase neexistuje snad žádná...


jiri.kana

středa, 24. červenec 2013
13:00

jiri.kana

Úplně se mi sbíhají sliny při představě, jak mám v sobě 14 jedenáctek a čeká mě ta poslední, po celodenním nošení na zádech krásně teplá a protřepaná :-)


ICQ: 242044630

napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

VozechV

středa, 24. červenec 2013
15:53

VozechV

to jiri.kana: A blít je dovoleno kde?
Toto není sportovní ani kulturní akce, ale skutečné opíjení. ble


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

Méďa Béďa

středa, 24. červenec 2013
21:32

Méďa Béďa

to VozechV: Koncem září může být klidně přes 25 °C (před pár léty jsem byl ještě 28. října na Poledníku v krátkých rukávech). Představa, že v tom teplu táhnu nějakých 6-7 hodin na zádech pivo a pak ho lemtám, je na blijící smajlík :-(.Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň